2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
січень | лютий | березень | квітень | травень | червень |
липень | серпень | вересень | жовтень | листопад | грудень |
Знову осиротіла Гребінківська громада. Вчора, 27 вересня, в місті Київ провели в останню путь молодого юнака родом з с.Наталівка Віталія Перегинця. Солдат загинув 21 вересня цього року під час оборони наших позицій біля пункту Роботине Запорізької області.
А сьогодні рідні, друзі, побратими, вся Сербинівська громада попрощалися з Фальківським В’ячеславом Анатолійовичем. В’ячеслав захищав Україну в Донецькій області, отримав поранення, проте все рівно повернувся в стрій, до побратимів. Останнім часом підрозділ, в якому проходив військову службу воїн, відвели в м.Звягель. На жаль 23 вересня 2023 року його серце зупинилося…
Співчуття рідним, близьким і друзям. Вічна пам'ять Героям!
Шановні мешканці міста Гребінка,
триває громадське обговорення!
Звертаємо Вашу увагу на те, що голосування за нові назви вулиць 1-го Травня, Ватутіна, Вокзальна, Гагаріна, Матросова, Маяковського, Мічуріна, Павлова, Пушкіна, Чехова, Чкалова та провулків Піонерського, 1-го Травня буде прийматись лише від зареєстрованих мешканців зазначених вище вулиць та провулків. Тому кожен мешканець заповнює форму лише за свою вулицю чи провулок.
Заповнені форми від мешканців інших вулиць братись до уваги не будуть!
Розпочато перейменування вулиць та провулків у населених пунктах Гребінківської громади на виконання вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації топонімів», який зобов’язує в термін до 27 січня 2024 року здійснити перейменування назв вулиць та провулків, пов’язаних з країною-агресором.
Рішенням 26 сесії Гребінківської міської ради VII скликання від 31.10.2022 року № 1906 “Про затвердження Переліку назв вулиць та провулків у населених пунктах Гребінківської міської територіальної громади, які підлягають перейменуванню” затверджено до перейменування 18 вулиць та 5 провулків у місті Гребінка (загалом по громаді - 44 об’єкти та 2 - за ініціативою мешканців).
Шановні мешканці
вулиць 1-го Травня, Ватутіна, Вокзальна, Гагаріна, Матросова, Маяковського, Мічуріна, Павлова, Пушкіна, Чехова, Чкалова та провулків Піонерського, 1-го Травня у місті Гребінка!
На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації топонімів», який зобов’язує в термін до 27 січня 2024 року здійснити перейменування назв вулиць та провулків, пов’язаних з країною-агресором, в місті Гребінка з 26 вересня 2023 року по 10 жовтня 2023 року проводиться громадське обговорення нових назв зазначених вище вулиць та провулків, внесених мешканцями.
Із повномасштабним вторгненням росії на територію нашої держави як ніколи гостро постало питання позбавлення від усього нав’язаного, очищення публічного простору від імперських московських символів, які століттями насаджувались на території України.
Пояснюємо, що вносити зміни після перейменування у вже виготовлені реєстраційні документи (право власності та інші), змінювати місце реєстрації не потрібно. Оскільки після прийняття рішення про перейменування, воно обов’язково буде направлено до ДП “Національні інформаційні системи” та будуть внесені зміни до відповідних державних реєстрів.
Просимо Вас підтримати пропозиції щодо перейменування вулиць та провулків громади на честь загиблих героїв-земляків, яким ми завдячуємо життям та можливістю жити на своїй рідній землі.
Сьогодні, 25 вересня, Євген Лукаш мав би відзначити свій ювілей – 40-й День народження. Однак він назавжди залишиться 30-річним…
1 липня 2014 року тяжка трагічна звістка прийшла у родину Лукашів… Звістка про загибель їхнього сина, батька, чоловіка, брата Євгенія, який був мобілізований для захисту незалежності та територіальної цілісності нашої держави. У житті був щирим, чуйним, добрим хлопцем, дуже відповідальним, тому не дивно, що саме Євгеній пішов на війну одним з перших.
Керівники Гребінківської міської територіальної громади вшанували пам’ять героя та поклали квіти на алеї пам’яті.
Боротьба за суверенну та незалежну державу продовжується і сьогодні. Низько схиляємо голови та віддаємо шану нашим воїнам, які мужньо боронять кордони нашої країни та пам’ятаємо тих, хто воював та загинув за єдину Україну!...
З метою сприяння розвитку малого та середнього підприємництва та підтримки бізнесу в громаді пропонуємо ознайомитися з наявними можливостями започаткування чи розвитку власної справи.
конкурс Мій бізнес: https://poda.gov.ua/attachments/158924
конкурс „StartUP Poltava Region: https://poda.gov.ua/attachments/158905
конкурс на отримання фінансової підтримки: a.gov.ua/attachments/152907
Ментальне здоров’я – це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне. Ментальне та фізичне здоров'я – нерозривне ціле.
#тияк
19 вересня для Гребінки важлива дата – день визволення міста від нацистських окупантів.
Історія циклічна. Як і 80 років тому, так і сьогодні наші захисники боронять рідний край заради мирного українського неба над головою.
Схиляємо голови перед святою пам’яттю про Героїв, що віддали найцінніше – своє життя за Україну.
Серед них наш земляк Сергій Козін, якому б сьогодні виповнилося 32 роки, але нажаль війна забирає найкращих наших синів.
Вічна пам’ять і слава нашим захисникам. Всім, хто боровся з нацизмом на фронтах Другої світової, а зараз протистоїть поневоленню російським агресором.
Україна обов’язково переможе!
Опитування жителів Гребінківської міської територіальної громади.
Шановні мешканці та представники бізнесу Гребінківської громади візьміть активну участь в опитуванні.
Це опитування проводиться в рамках розробки Стратегії розвитку Гребінківської територіальної громади до 2030 р. з метою визначення основних проблем громади та перспектив її розвитку на майбутнє та оцінки підприємницького клімату, визначення актуальних проблем та перспектив розвитку бізнесу у громаді.
«Ми українці – незламні, тому ми віримо в Перемогу і розробляємо оновлену Стратегію розвитку Гребінківської міської територіальної громади»
Зокрема сказала секретар міської ради, заступник голови робочої групи з розробки Стратегії розвитку Гребінківської міської територіальної громади Людмила Цапенко, звертаючись до членів робочої групи та окреслюючи головну думку, чому зараз варто обговорювати і розробляти нову Стратегію розвитку громади.
Це свято мужніх та відважних героїв сьогодення. На плечі рятівників ліг найважчий тягар війни - завжди першими опинятися у епіцентрі людського горя, спричиненого ворогом. У них немає зброї, але є все необхідне для порятунку людей. І вони міцно тримають свій фронт. Часто ціною власних життів. Вічна пам’ять і слава тим, хто пожертвував собою заради порятунку інших!
Шановні працівники цивільного захисту, аварійно-рятувальних служб та пожежної охорони! У день професійного свята прийміть слова щирої вдячності за вашу працю та професіоналізм! Низький уклін кожному за безпеку та спокій мешканців нашої громади!
Зичимо вам миру, перемоги, сил та енергії для подальших успіхів у вашій небезпечній та відповідальній праці. Зі святом! З Днем рятівника!
Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та «Правил благоустрою населених пунктів Гребінківської міської територіальної громади» громадяни, голови ОСББ, власники (або відповідальні особи) крамниць, закладів громадського харчування підприємства, установи та організації зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності, а також прилеглу до цих об’єктів територію (присадибні ділянки, прибудинкові території, прилеглі території до підприємств та організацій).
З метою запобігання розповсюдженню карантинних рослин і бур’янів, які сприяють виникненню алергічних захворювань у населення, необхідно постійно проводити заходи з викошування трави і видалення карантинних рослин.
П’ятий відділ Лубенського РТЦК та СП повідомляє, що згідно частини 1 статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (зі змінами та доповненнями) відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.
У відповідності до частини 16 статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов'язані щороку до 1 жовтня подавати у відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки документи, що підтверджують їх право на відстрочку.
З огляду на вищезазначене, призовникам, які мають право на відстрочку необхідно надати підтверджуючі документи до 01.10.2023 р. до п’ятого відділу Лубенського РТЦК та СП за адресою м. Гребінка, вул. Магістральна, 18.
На військову службу за контрактом у добровільному порядку приймаються громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, раніше не судимі, пройшли професійно-психологічний відбір, придатні до військової служби за станом здоров’я мають достатній рівень фізичної підготовки, вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту та не досягли граничного віку перебування на військовій службі.
Вимоги до кандидатів:
· вік від 18 до 45 років;
· бути придатним за станом здоров`я за рішенням ВЛК;
· пройти професійно-психологічний відбір;
· бути фізично і морально загартованим;
· любити свою родину та країну, в якій ти живеш.
Страви з грибів — традиційний продукт у раціоні харчування мешканців багатьох регіонів України. На території нашої країни росте майже 2 000 видів шапинкових грибів, до 500 з них вважають їстівними. Найчастіше гриби використовують як приправи до страв або ж у консервованому вигляді.
Гриби є доволі специфічним продуктом, що містить значну кількість азотистих речовин, зокрема білків, а також жирів, вуглеводів, деякі вітаміни (В1, РР), мінеральні речовини (зокрема фосфор). Клітковина хітин, що входить до їхнього складу, майже не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають «важкою» їжею.
Національний банк України ініціював початок нової хвилі благодійної акції «Смілива гривня». Упродовж наступних трьох місяців – з 4 вересня до 30 листопада 2023 року – по всій Україні триватиме збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень. Сума зібраних коштів буде перерахована на потреби Збройних Сил України.
Благодійна акція «Смілива гривня» насамперед спрямована на дітей та молодь. Саме вони стали рушійною силою під час першої хвилі акції, що відбулася у 2022 році. Минулого року до неї долучилися понад 2 400 колективів, із них 81 % – це навчальні заклади. Здебільшого це стало можливим завдяки зусиллям педагогів, які заохочували дітей та їхніх батьків до благодійності.
Це юридична базова довідка, яка допоможе дізнатися:
· до яких органів звернутися;
· які документи там подати;
· на які пільги можна розраховувати.
14 вересня 2023 року о 10.00 в приміщенні Гребінківської міської ради відбудеться перше засідання робочої групи з оновлення Стратегії розвитку Гребінківської міської територіальної громади на період до 2030 року, за сприяння Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» «Підтримка стратегічного планування розвитку територіальних громад Рівненської, Житомирської та Полтавських областей».
Тренування із застосування графіків погодинного відключення електроенергії
14 вересня АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» проведе тренування із застосування графіків погодинного відключення електроенергії з умовно-реальними діями персоналу. Наголошуємо, цей захід матиме суто тренувальний характер, електроенергія відключатися не буде! Тренування буде проводиться для того, щоб споживачі мали алгоритм дій у разі застосування графіків: починаючи від 1-го кроку, коли фахівці обленерго отримують ліміти споживання від НЕК «Укренерго», визначають графік і публікують оголошення з графіком на наступну добу. Переглянути графік погодинних відключень можна на офіційному сайті Товариства за посиланням https://www.poe.pl.ua/disconnection/hrafik-pohodynnoho-vidkliuchennia-elektroenerhii/
Консультаційний центр надає підтримку громадянам України у режимі онлайн та офлайн щодо:
• роз’яснення можливих шляхів повернення дитини або сімей з дітьми на підконтрольну Уряду України територію;
• отримання свідоцтва про народження дитини в умовах воєнного стану або його легалізації, якщо документ отриманий на непідконтрольній території;
• встановлення контакту з дитиною, яку вивіз один із батьків за кордон;
• заповнення форми розшуку дитини або заявки на отримання допомоги дітям, які зазнали травмувань внаслідок війни;
• інші питання, пов’язані з порушеннями прав людини.
Зараз доля України в руках у бійців Збройних Сил. Але потужність нашої армії багато в чому залежить від допомоги тилу. З перших днів повномасштабної війни в Україні наша громада долучається до підтримки наших військових.
На замовлення земляків, які в різних підрозділах здійснюють бойові завдання, в черговий раз закуплено та відправлено:
2 комплекти шин для бойових автомобілів;
набори інструментів та приладдя для обслуговування та ремонту військової техніки;
відправлено готівкові кошти для придбання тепловізора, тепловізорного монокуляра, зарядної станції та захисного шолома.
А ще хлопцям з Гребінківщини ОЗР Полтавського ОТЦК СП передано символ нашої громади, який буде нагадувати їм рідну домівку – стяг з емблемою Гребінківської міської територіальної громади,
Дякуємо усім, хто долучається до збору благодійних коштів на підтримку наших захисників.
Віримо у Збройні Сили України і нашу Перемогу! Тримаємося і працюємо далі!
У п'ятницю 15 вересня 2023 року у м. Гребінка за адресою: вул. Євгена Гребінки, 13 з 10:00 до 16:00 працюватиме мобільна бригада Благодійного фонду “Право на захист” зі збору даних на отримання фінансової допомоги переселенцям від УВКБ ООН. А саме, 2220 грн щомісячно на особу протягом 3 місяців! Тобто кожен член родини загалом отримає 6660 гривень на особу.
Хто може подати заявку на грошову допомогу від УВКБ ООН?
Подати заявку можуть особи, які
не отримували раніше допомоги від міжнародних організацій (з 24.02.2022 року),
мають дохід, менший за 5400 грн на особу, та ...
Податок на доходи військовослужбовців став майже такою самою гострою темою програм і дискусій у ЗМІ та соціальних мережах, як і розмір їхнього грошового забезпечення. Щоправда, питання цього податку перевело напрям дискусії з Центру на громади, – ті начебто не допомагають чи недостатньо допомагають ЗСУ.
Радниця голови Асоціації міст України (АМУ) з муніципальних питань, народна депутатка Оксана Продан та виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан написали спільний матеріал (https://zn.ua/ukr/ECONOMICS/vijskovij-pdfo-khiba-revut-voli-jak-jasla-povni/ ) про проблематику ПДФО. На їх думку, ці кошти, скоріше за все, розчиняться в держбюджеті, як і 36% нинішнього ПДФО.
Податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями у Гребінківській міській територіальній громаді становить 7,7 % від загального обсягу ПДФО. Зокрема за ці кошти бюджет громади покриває витрати, які здіснює, це витрати пов’язані з безпекою та обороною громади, надання допомог військовослужбовцям, покриття пільг для родин військових, надання якісних послуг жителям.
Відтепер на порталі Дія доступні ще чотири соціальні допомоги для сімей з дітьми.
- допомога при усиновленні дитини – для батьків, які усиновили дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування;
- допомога на дітей, хворих на тяжкі захворювання, яким не встановлено інвалідність;
- допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, яка призначається на весь час інвалідності;
- допомога на дитину одинокій матері або батьку – для одиноких усиновлювачів чи одиноких матерів або батьків, які не перебувають у шлюбі.
Раніше для отримання цих допомог необхідно було звертатися до органів соціального захисту населення та подавати документи особисто. Тепер це можна робити дистанційно на порталі Дія, оскільки інформація автоматично підтягується із реєстру. Термін призначення допомог відбувається впродовж 10 днів з моменту звернення.
Автоматизація процесів значно спрощує процедуру отримання допомог та унеможливлює помилки у заявах, що раніше було причиною повторних візитів до державних органів для подачі нових заяв.
БФ «Право на захист» повідомляє про надання міжнародної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам у розмірі 2200 грн на одну особу на місяць (виплачується за три місяці) від Агентства ООН у справах біженців за угодою з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН).
Інформація про програму:
Грошова допомога надається таким людям, які ще не отримували міжнародну грошову допомогу у сумі 2220 грн/особа/місяць, мають дохід, менший за 5400 грн на члена родини та належать до однієї з наступних категорій населення...
Сказ – одна з найнебезпечніших летальних вірусних хвороб спільних для тварин та людей.
Оскільки основним джерелом вірусу сказу є лисиця червона, то його профілактика серед тварин дикої фауни є одним з основних заходів.
В Україні протягом 2006-2014 років постійно проводились широкомасштабні кампанії з пероральної імунізації лисиць проти сказу на сході України: в Харківській, Сумській, Полтавській, Луганській та Донецькій областях, де вдалося суттєво зменшити кількість випадків сказу, особливо в дикій природі.
На території Полтавщини кампанії пероральної імунізації тварин в дикій фауні періодично проводились починаючи з 2007 року, з 2018 по 2021 рік - шляхом розповсюдження принад авіатранспортом.
З метою забезпечення принципів прозорості і відкритості у діяльності Держпродспоживслужби, профілактики правопорушень у сфері захисту прав споживачів та підвищення рівня поінформованості суспільства у відповідній сфері, Держпрбдспоживслужбою створено телеграм-канал «Захист прав споживачів» (посилання: https://t.me/zahust_prav).
На каналі оприлюднюються актуальні новини, інфографіка, відео- і фотоматеріали у сферах захисту прав споживачів, торгівлі, товарознавства.
Щиро вітаю з професійним святом всіх енергійних, ініціативних жителів Гребінківська громади, що зуміли організувати свою справу, втілити в життя нові ідеї та проєкти, своєю невтомною працею активно сприяють зміцненню нашої держави.
Дякую вам, шановні підприємці, за допомогу у скрутні часи, волонтерство і підтримку наших воїнів, за наполегливу працю, ініціативність, прийняття важливих рішень, що сприяють розвитку громади.
Бажаю вам невпинного руху вперед, миру, добра й благополуччя вам і вашим родинам. Вдалих угод, надійних партнерів, удачі в усіх починаннях та невичерпних сил і здоров’я для здійснення всіх планів та ідей!
З повагою
міський голова Віталій Колісніченко
Шановні освітяни, школярі, батьки школярів!
Вітаю вас з Днем знань!
1 вересня - день старту нового навчального року. Хочеться побажати, щоб цей день запам'ятався довгоочікуваними добрими зустрічами та новими цікавими знайомствами. І нехай у школах на перервах звучить дзвінкий сміх, а не сигнали повітряної тривоги на уроках.
Щиро дякую нашим захисникам, завдяки мужності яких діти продовжуватимуть навчатися.
Бажаю учням міцного здоров'я, незабутніх миттєвостей шкільного життя та справжніх відкриттів! Високих оцінок, безпечного навчання, цікавих уроків та вірних друзів.
День знань зустрічаємо з міцною вірою в нашу близьку Перемогу!
З Днем знань!
Слава Україні! Слава ЗСУ!
З повагою
міський голова Віталій Колісніченко