«Ми українці – незламні, тому ми віримо в Перемогу і розробляємо оновлену Стратегію розвитку Гребінківської міської територіальної громади»
Зокрема сказала секретар міської ради, заступник голови робочої групи з розробки Стратегії розвитку Гребінківської міської територіальної громади Людмила Цапенко, звертаючись до членів робочої групи та окреслюючи головну думку, чому зараз варто обговорювати і розробляти нову Стратегію розвитку громади.
За цей час багато чого змінилося і у нашій громаді, і в цілому в державі. Змінилася географічно і сама громада. Згідно реформи усі населені пункти колишнього Гребінківського району приєдналися до Гребінківської міської ради та утворилася Гребінківська міська територіальна громада. Тож цей масштабний план дій та заходів для розвитку нашої громади потребує оновлення. Тому розпорядженням міського голови була створена робоча група, до якої увійшли представники різних галузей економіки та верств населення, активні мешканці громади, представники міської ради, з урахуванням гендерного аспекту, аби розробити і напрацювати нову Стратегію розвитку громади до 2030 року.
Варто зауважити, що у нашій громаді є Стратегія розвитку, вона була прийнята ще 2018 році. Реалізація Стратегії розпочалася у 2019 році згідно з планом реалізації, який приймається на кожні три роки: 2019 – 2021, 2022-2024, 2025 – 2028 р.р. Передбачалося, що за три роки (2019 -2021) буде реалізовано 62 проекти. Згідно моніторингу виконання стратегії за перші три роки було повністю реалізовано 39 проектів, 21 – частково, і по 6 проектах діяльність не розпочиналася.
14 вересня відбулося перше засідання робочої групи, в якому окрім членів робочої групи взяла участь незалежна консультантка зі стратегічного планування та місцевого економічного розвитку Надія Єременко від проекту USAID «Говерла».
Розроблення нової Стратегії передбачає повний аналіз нинішньої ситуації в громаді, наявні ресурси, вивчення проблематики громади. Наступним етапом буде напрацювання бачення майбутнього, розроблення конкретних заходів, планування. І, як результат, завершальний етап – це розроблення і пошук шляхів для реалізації цих заходів.
Під час першого засідання, учасники робочої групи ознайомилися із методологією процесу розробки стратегії, затвердили календарний план. Обговорили критерії успішності стратегії. І вирішили розпочати із вивчення поточної ситуації – чим і як живе наша громада зараз. Насамперед будуть проведені опитування мешканців громади та представників бізнесу відносно поточної ситуації, бачення майбутнього, перспектив розвитку громади. Адже Стратегія розробляється в інтересах територіальної громади і кожного її мешканця.