2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
січень | лютий | березень | квітень | травень | червень |
липень | серпень | вересень | жовтень | листопад | грудень |

КОГО МИ ШУКАЄМО ТА НАШІ ВИМОГИ ДО КАНДИДАТІВ
Проходження служби у дивізіоні перехоплювачів безпілотних літальних апаратів зенітного ракетно-артилерійського полку Сухопутних військ Збройних Сил України.
ДЛЯ ВСІХ:
Комунікабельність, організованість, цілеспрямованість, рішучість, гнучкість, бажання стати на захист своєї країни.
Вік до 40 років (фахівці своєї справи розглядаються до 45)

Якщо впродовж року людина не з’являлася в місці свого постійного проживання, а також немає відомостей, де вона перебуває — її можна визнати безвісно відсутньою. Для цього треба звертатися до суду та отримати відповідне рішення. Коли рішення набере чинності, можна розв'язувати питання з опікою над майном такої людини.
Як стати опікуном майна безвісно зниклої людини — роз’яснюють юристи системи надання правничої допомоги.
Хто може стати опікуном майна
Родич або член сім’ї безвісно відсутньої людини, який(а)
- має повну цивільну дієздатність

Раніше внутрішньо переміщені особи (які отримали статус до 24.02.2022), українці за кордоном і на тимчасово окупованих територіях мали окремий алгоритм отримання пенсій. Тепер для всіх діють однакові умови виплат — незалежно від місця проживання.
Що змінилось — розповідають юристи системи надання БПД

Сьогодні у залі засідань Гребінківської міської ради відбулася церемонія вручення державних нагород — орденів «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) — родинам загиблих Героїв: Сергія Марченка та Олександра Зівановського.
У заході взяли участь керівництво громади, працівники міської ради, вчителі, школярі та жителі громади.
Голова Гребінківської міської ради Віталій Колісніченко звернувся до присутніх:
«Ці високі відзнаки — не просто знак пошани. Це свідчення того, що Україна пам’ятає своїх героїв. Пам’ятає ціну свободи. Пам’ятає тих, хто віддав життя заради нашого спокою та майбутнього».

Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес запускає дослідження про вплив війни на мікро- та малі бізнеси Полтавщини.
Мета опитування — зібрати дані для просування програм підтримки та фінансування МСП у Полтавській області органами місцевого самоврядування, державної влади та міжнародними партнерами.
Запрошуємо представників бізнесу взяти участь в опитуванні за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScr1Pxyt5aEuujI-ORn7uLLU16jmpaOGJuGVEJ02RKc8cnqhA/viewform
Дедлайн проходження опитування - 18 травня 2025 року.

Маєте звання Героя України або втратили рідну людину, якій його присвоїли? Ви маєте право на одноразову грошову допомогу. Як її отримати, куди звертатися та які документи потрібні — розповідають юристи системи надання БПД.
Хто може отримати грошову допомогу
- українці, яким присвоєно звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка»
- члени сімей Героїв України — якщо звання присвоєно посмертно або сам Герой України не отримав виплату за життя.

Стартує обласна рекламна кампанія залучення дівчат до вступу до ліцеїв Полтавщини з посиленою військово-фізичною підготовкою. Організатор – громадська організація “Інша Жінка” спільно з Кременчуцьким та Полтавським ліцеями, Департаментом освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, Полтавською обласною військовою адміністрацією.
Днями на вулицях міст області з’являться бігборди й сіті-скроли з гарними дівчатами у формі і закликом вступати до ліцеїв Полтавщини з посиленою військово-фізичною підготовкою. Подібна інформація буде поширена у всіх громадах області не тільки у вигляді зовнішньої реклами, але і в соцмережах. Ініціатором кампанії виступила громадська організація “Інша Жінка” на чолі з Юлією Цибульською, депутаткою Полтавської обласної ради, підприємницею.
– Наша громадська організація займається підтримкою жінок з 2018 року, – розповідає пані Юлія. – Ми опікуємося жіночим здоров’ям, професійним розвитком, економічною спроможністю жінки. Наразі наша країна стикається з безпрецедентними загрозами, тому ми звернули увагу на роль жінки як захисниці. У листопаді 2024 року почали ініціативу, яка спрямовує увагу жителів Полтавщини на наші два обласні ліцеї, які виховують у тому числі і наших майбутніх захисників і захисниць України. Тобто тих людей, яким ми зобов’язані всім: захистом, добробутом, життям. Ми вирішили популяризувати ці ліцеї, аби якомога більше дівчат вступали на навчання до них. У Кременчуцькому ліцеї зараз навчається 20 дівчат, є ліцеїстки і в Полтавському закладі. Наша мета – щонайменше подвоїти цю кількість, розказати про тих дівчат, які вже навчаються, чому вони обрали цей шлях, що їх мотивує. У зв’язку з цим організовуємо широку рекламну кампанію на два місяці. Сподіваємося, що нас підтримають рекламодавці, які, згідно закону про рекламу, мають можливість розміщувати соціальну рекламу безкоштовно, і ми будемо мати плідну співпрацю з усіма 60 громадами, особливо в містах Кременчук, Полтава, Горішні Плавні, Лубни, Миргород та інших.

Сьогодні, 8 травня, в Україні та світі відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.
Цю дату встановили в рамках закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» як частину європейської традиції пам’яті. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять мільйонів людей, життя яких було зруйноване чи обірване у найстрашнішій війні ХХ століття. Україна — одна з країн, що зазнали найтяжчих втрат: понад 8 мільйонів українців загинули, мільйони стали жертвами бойових дій, репресій, депортацій, Голокосту, концтаборів. Наші прадіди боролися на фронтах, у підпіллі, в лавах УПА, у тилу ворога — за життя, за людяність, за свободу.
Українське суспільство свідомо відмовилося від радянського культу перемоги та замінило його гідним вшануванням жертв і героїв. Цього дня ми не святкуємо – ми пам’ятаємо.
Зранку у парку Слави зібралося керівництво Гребінківської громади та ветеранських організацій міста, щоб прокласти квіти до стели з іменами загиблих у Другій світовій війні гребінківців. Присутні вшанували всіх загиблих героїв Хвилиною мовчання. До пам’ятника принесли червоні гвоздики – як знак пам’яті та скорботи та нагадування про те, що війна – це біль та втрати. Вона – це мільйони зруйнованих доль, скалічених тіл і понівечених душ. І сьогодні, коли на українській землі знову йде війна, ці уроки мають особливу ціну. Нехай пам’ять про героїв надихає нас бути сильними, єдиними та незламними!

Напередодні Дня пам’яті та примирення, у нашій громаді продовжуємо увіковічнювати пам’ять Героїв – земляків, котрі загинули від рашистських куль. Меморіальні дошки встановлені на честь захисників: Сергія Марченка, Ігоря Амбарова у Мар’янівці та Олександра Зівановського у Кулажинцях.
На пам’ятні заходи зібралися рідні, односельці, земляки. На приміщенні Мар’янівського старостату вже встановлена меморіальна дошка Миколі Харченку, а сьогодні були відкриті ще дві – випускникам Мар’янівської школи: Ігорю Амбарову та Сергію Марченку.
Народився Ігор Амбаров 30 травня 1999 року. Середню освіту здобував в Олексіївській та Мар’янівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Був жвавим, енергійним та допитливим учнем. Брав активну участь у громадському, культурному та спортивному житті школи, захоплювався настільним тенісом та легкою атлетикою.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ортопед» проводитиме прийом населення 14.05.2025 року.
Спеціаліст надаватиме консультацію та здійснюватиме заміри взуття, ортезів, корсетів для безкоштовного забезпечення осіб з інвалідністю та інших категорій населення згідно Постанови КМУ №321.
Місце прийому: м. Гребінка, пров. Спортивний, 11 Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
Час прийому: з 11-00 до 12-30
За детальною інформацією звертатися за телефоном 050 305 55 70, 098 814 80 48

Національна премія „Ukrainian Enterprise Promotion Awards 2025” ініційована Міністерством економіки України спільно з „Офіс з розвитку підприємництва та експорту”, національним проєктом „Дія.Бізнес” у межах проєкту EU4Business: SME Policies and Institutions Support (SMEPIS), який реалізується Ecorys у консорціумі з GIZ Ukraine, неурядовою організацією „Офіс ефективного регулювання BRDO” та консалтинговим агентством „Civitta” за фінансової підтримки Європейського Союзу.
„UEPA 2025” – це український етап європейської ініціативи „European Enterprise Promotion Awards” під час якої будуть нагороджені ініціативи, що сприяють розвитку малого та середнього підприємництва на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Якщо ви не використали всі дні своєї відпустки, ви можете отримати за неї грошову компенсацію. У яких випадках та як це зробити — роз’яснюють юристи системи надання правничої допомоги.
Коли можна отримати компенсацію
Після звільнення. Компенсація за всі невикористані дні щорічної та додаткової відпусток виплачується автоматично разом із зарплатою у день звільнення.
При призові на військову службу. Для отримання компенсації необхідно подати заяву роботодавцю до останнього дня місяця призову.
За власним бажанням. Якщо загальна тривалість щорічної відпустки більше ніж 24 дні.
У разі смерті працівника. Компенсація виплачується членам сім’ї або входить до складу спадщини.

Гребінківський район газопостачання АТ «Лубнигаз» доводить до відому, що з 08-00 год. 13.05.2025р. до 15-00 год. 15.05.2025 року буде припинено газопостачання м. Гребінка та сіл Олександрівка, Сімаки, Високе, Загребелля, Березівка, Корніївка, Рудка, Овсюки, Горби, Почаївка, Покровщина, Оржиця, Польове, Слободо-Петрівка, Тополеве, Світанок, Відрадне, Бесідівщина, Сотницьке, Новоселівка по всіх вулицях у зв’язку з проведенням ремонтно- профілактичних робіт на ГРС м. Гребінка .
Відновлення газопостачання буде проведено після виконання всіх запланованих робіт.

Стартує обласна рекламна кампанія залучення дівчат до вступу до ліцеїв Полтавщини з посиленою військово-фізичною підготовкою. Організатор – громадська організація “Інша Жінка” спільно з Кременчуцьким та Полтавським ліцеями, Департаментом освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, Полтавською обласною військовою адміністрацією.
Днями на вулицях міст області з’являться бігборди й сіті-скроли з гарними дівчатами у формі і закликом вступати до ліцеїв Полтавщини з посиленою військово-фізичною підготовкою. Подібна інформація буде поширена у всіх громадах області не тільки у вигляді зовнішньої реклами, але і в соцмережах. Ініціатором кампанії виступила громадська організація “Інша Жінка” на чолі з Юлією Цибульською, депутаткою Полтавської обласної ради, підприємницею.
– Наша громадська організація займається підтримкою жінок з 2018 року, – розповідає пані Юлія. – Ми опікуємося жіночим здоров’ям, професійним розвитком, економічною спроможністю жінки. Наразі наша країна стикається з безпрецедентними загрозами, тому ми звернули увагу на роль жінки як захисниці. У листопаді 2024 року почали ініціативу, яка спрямовує увагу жителів Полтавщини на наші два обласні ліцеї, які виховують у тому числі і наших майбутніх захисників і захисниць України. Тобто тих людей, яким ми зобов’язані всім: захистом, добробутом, життям. Ми вирішили популяризувати ці ліцеї, аби якомога більше дівчат вступали на навчання до них. У Кременчуцькому ліцеї зараз навчається 20 дівчат, є ліцеїстки і в Полтавському закладі. Наша мета – щонайменше подвоїти цю кількість, розказати про тих дівчат, які вже навчаються, чому вони обрали цей шлях, що їх мотивує. У зв’язку з цим організовуємо широку рекламну кампанію на два місяці. Сподіваємося, що нас підтримають рекламодавці, які, згідно закону про рекламу, мають можливість розміщувати соціальну рекламу безкоштовно, і ми будемо мати плідну співпрацю з усіма 60 громадами, особливо в містах Кременчук, Полтава, Горішні Плавні, Лубни, Миргород та інших.

«Залиш ці гроші для себе» – всеукраїнська кампанія, яку 1 травня 2025 року спільно запустили Міністерство розвитку громад та територій України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України та Данське енергетичне агентство. Головна ідея кампанії: енергоефективність – не складна дороговартісна «розкіш», а доступні вигідні рішення, які дозволяють заощаджувати гроші та підвищувати якість життя.
Мета ініціативи – продемонструвати реальні приклади та переваги розумного енергоспоживання. Від очевидних дій, які можна зробити прямо зараз без зайвих зусиль, до «просунутих» програм, що реалізуються за державної підтримки.
Нещодавні дослідження показали, що 72% українців намагаються впроваджувати принципи енергозбереження у щоденному житті.
Водночас, 58% респондентів відзначили брак доступної інформації про енергоефективні заходи та приклади їх впровадження.

Департаментом агропромислового розвитку оголошено конкурс про прийом заявок та документів з визначення виконавців заходів Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року (далі – Програма) за такими напрямками:
-відшкодування до 50% вартості доїльного обладнання та спеціального обладнання для переробки, зберігання молока та м’яса, обладнання для заготівлі та переробки кормів юридичним особам, фізичним особам-підприємцям, сімейним фермерським господарствам (без набуття статусу юридичної особи, які організовуються на основі діяльності фізичної особи-підприємця), особистим селянським господарствам, які утримують від 3-х голів корів та (або) від 10 голів кіз, овець, ідентифікованих та зареєстрованих у встановленому порядку (напрямок «Розвиток тваринництва»);
-компенсація до 50% понесених витрат за придбання дозволених для використання засобів захисту рослин та добрив для виробників органічної продукції суб’єктам господарювання, що здійснюють або розпочали діяльність з виробництва органічної продукції (сировини) і зареєстровані як юридичні особи та фізичні особи-підприємці, сімейні фермерські господарства (без набуття статусу юридичної особи) на території Полтавської області та отримали сертифікат відповідності на органічну продукцію (напрямок «Підтримка товаровиробників органічної продукції»).

2 травня у двох міських школах, філіях Опорного закладу №1 та №2 відбулося урочисте відкриття меморіальних дощок загиблим Героям-землякам.
У Гребінківській ЗОШ № 1 навчався Сергій Григорович Середа. Наш земляк почав воювати у зоні бойових дій на Сході України у 2017 році. За сумлінне та успішне виконання бойових завдань, за високі показники бойової підготовки молодшого сержанта Сергія Середу 21 червня 2024 року було нагороджено “Золотим хрестом” – особливою відзнакою Головнокомандувача ЗСУ.Та воїн не встиг отримати нагороду, адже 24 липня загинув на полі бою внаслідок ворожого обстрілу. Хрест вручили рідним Сергія Григоровича. І сьогодні дружина, донька, онука та рідні Героя були присутні на відкритті меморіальної дошки на фасаді учбового закладу. Школярі, вчителі та всі присутні вшанували всіх загиблих за Україну Хвилиною Мовчання. Міський голова Віталій Колісніченко звернувся до школярів з проханням пам’ятати, “якою ціною виборюється свобода для держави, можливість жити та навчатися”.

На фасадах Опорного закладу Гребінківська ЗОШ І-ІІІ ст..№4 та Гребінківської гімназії відкрили меморіальні дошки на честь загиблих земляків: Олександра Мартиненка, Олександра Рослякова, Олександра Онищенка, Олександра Охріменка, Олександра Сердюка.
Відбулося урочисте та водночас глибоко зворушливе відкриття меморіальних дощок на честь загиблих Героїв – випускників місцевих навчальних закладів, які віддали своє життя за свободу і незалежність України.
На церемонію відкриття зібралися рідні та близькі загиблих, побратими, друзі, вчителі, учні, земляки та керівництво громади. Подія об’єднала всіх, нагадала про ціну, яку заплатили наші земляки за мир і спокій в Україні.

Якщо пенсіонер помер, але не встиг отримати нараховану пенсію, ці кошти можуть отримати його родичі. Хто саме та як це зробити — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.
Хто може звернутися за виплатою
Члени сім’ї, які:
проживали разом із пенсіонером на день його смерті
є непрацездатними та знаходилися на утриманні померлого (незалежно від спільного проживання):
чоловік/дружина, батьки з інвалідністю чи пенсіонери