2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
січень | лютий | березень | квітень | травень | червень |
липень | серпень | вересень | жовтень | листопад | грудень |
Важко уявити сучасне життя без автомобілів. «Робочі конячки» чи статусні, швидкісні чи малолітражки, електрокари чи на бензині – вибір на будь-який смак і гаманець. Однак пропозиції вживаних автівок за кордоном можуть бути для деяких водіїв ще більш привабливими. І коли знайшли машину мрії за кордоном, та ще й дешевше, то залишається стати її законним власником та зареєструвати в Україні.
З початку цього року сервісні центри МВС здійснили понад 2 мільйони реєстраційних операцій, з них авто, вперше зареєстрованих на території України – майже 350 тисяч.
Федоренко Артем народився 29 серпня 1993 року в м.Гребінка. В 2011 році закінчив Гребінківську ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. В 2016 році здобув базову вищу освіту за спеціальністю «Документознавство та інформаційна діяльність» в Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова. З 2018 року працював на станції Гребінка на посаді прийомоздавальника вантажу та багажу в потягах.
З квітня 2022 року був призваний по мобілізації та проходив військову службу в гранатометному відділенні 7-ої штурмової роти 3-ого штурмового батальйону. Загинув в районі населеного пункту Майорськ Донецької області внаслідок ворожого артилерійського обстрілу, гідно виконуючи свій військовий обов’язок.
Баран Руслан народився 2 липня 1978 року в с. Дмитрівка Каховського району Херсонської області. З 1983 року проживав на Гребінківщині в с.Овсюки.
Був призваний по мобілізації та проходив службу у військовій частині на Київщині, був командиром механізованого відділення – командир машини механізованого взводу механізованої роти механізованого батальйону. Мав позивний «Маестро». Руслан був порядною, щирою, чесною і відданою людиною, боровся за мирне небо для всіх нас, щасливе майбутнє дітей, незалежність і свободу для рідної землі, за право називатися українцями. Але його серце не витримало та зупинилося 28 жовтня 2022 року.
Нагороди рідним загиблих Героїв вручив перший заступник міського голови Володимир Зінченко у залі засідань міської ради.
…Війна приносить важкі втрати для родин, для нашої громади, для усієї України. Важко підібрати слова, щоб висловити біль і співчуття, щоб розділити велике горе, яке переживають родини тих, хто героїчно загинув у боях за незалежність і свободу рідної держави.
Високими державними нагородами відзначено:
молодшого сержанта, навідника першого відділення спеціального призначення другого взводу спеціального призначення першої роти, тридцятиоднорічного мешканця Гребінки – Сергія Козіна;
солдата, самохідного артилерійського взводу самохідної артилерійської батареї самохідного артилерійського дивізіону тридцятиоднорічного мешканця села Павлівщина Сергія Ставицького;
командира бойової машини – командира відділення 3 механізованого відділення 3 механізованого взводу, 7 механізованої роти 3 механізованого батальйону п’ятдесятишестирічного мешканця міста Гребінка Сергія Мінченка.
Реабілітація може знадобитися після перенесення операцій, внаслідок травмувань, тривалого лікування або хвороб. З початку повномасштабного вторгнення кількість людей, які потребують комплексного відновлення, постійно зростає. Повернення хворих до повноцінного активного життя шляхом реабілітації є одним з важливих напрямів системи охорони здоров’я. Отримати безоплатну реабілітаційну допомогу амбулаторно може кожен, незалежно від місця проживання та реєстрації.
Програма медичних гарантій включає зокрема надання безоплатної реабілітації за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”. Внутрішньо переміщені особи можуть обрати будь-який з 470 закладів країни, що мають договір з НСЗУ на надання цієї послуги.
Щоб отримати реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах, потрібно:
Мати електронне направлення на отримання реабілітації - його видає сімейний лікар або лікуючий лікар (зокрема фізичної та реабілітаційної медицини).
З початку 2024 року сервісними центрами МВС Полтавщини було проведено 59 670 реєстраційних операцій з транспортними засобами. З них вперше зареєстровано на території Полтавської області – 4 400 нових автомобілів, що були придбані в автосалонах та 7 695 вживаних, які ввезені з-за кордону.
Серед автовласників спостерігається попит на перереєстрацію транспортних засобів за договором купівлі-продажу. Продаж автомобіля можливо здійснити в будь-якому зручному сервісному центрі МВС. Заступник начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях Ірина Пархоменко нагадала, який пакет документів мають підготувати з собою продавець та покупець:
- паспорт громадянина України з відміткою про місце реєстрації або посвідка на тимчасове чи постійне проживання;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (у продавця).
Звертаємо увагу, якщо одна зі сторін не має можливості особисто приїхати до сервісного центру МВС, вона може надати нотаріально оформлену довіреність іншій особі, яка представлятиме її інтереси в сервісному центрі МВС.
У нашу громаду в Гребінківську гімназію їде новий шкільний автобус
Придбання нового шкільного автобуса - це результат плідної співпраці між міським головою Віталієм Колісніченком , головою Полтавської ОВА Філіпом Проніним, директором Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євгеном Кончаковським та заступником міського голови Лесею Радченко і начальником відділу освіти Ольгою Кудрик.
Загальна вартість шкільного автобуса 3 мільйони 400 тисяч гривень. Автобус придбаний на умовах співфінансування 50% - з бюджету громади, 50% з обласного бюджету. Новий автобус - це не просто комфорт, а й безпечні та зручні умови для наших школярів.
25 жовтня об 11:00 відбудеться чергова зустріч у межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу». Її проведуть в онлайн-форматі. Тема: «Застосування суб’єктами підприємницької діяльності податкового законодавства та правил митного оформлення товарів».
Приєднатися до зустрічі можна за попередньою реєстрацією за посиланням: https://forms.gle/jTNf2VFokEe8S6ru9
Інформація для приєднання буде повідомлена додатково на електронну адресу.
Завдяки цифровим технологіям дедалі прискорюється та осучаснюється процедура отримання послуг в державних органах. Наприклад, віднедавна громадяни, які звертаються за послугами до сервісних центрів Пенсійного фонду України, можуть скоростатися шерингом документів і обійтись без ксерокопій, сканкопій чи фотографування.
Шеринг документів (від англ. to share – поділитися) – це можливість надсилання копій цифрових документів до системи державного органу за допомогою мобільного застосунку «Дія».
21 жовтня – трагічна дата для Гребінківської громади. Адже саме цього дня, з різницею в один рік, ми втратили двох Героїв-земляків: 21 жовтня 2022 року у військовому госпіталі від тяжких поранень помер сержант Євгеній Володимирович Овраменко з м.Гребінки, а 21 жовтня 2023 року в боях на Луганщині загинув Едуард Андрійович Ошурко з с.Почаївки.
Український ветеранський фонд презентував путівник «Шлях ветерана».
Кому потрібен посібник?
Довідник необхідний для тих, хто звільняється зі служби або стикається з викликами соціальної адаптації. У путівнику зібрано покрокові алгоритми дій щодо звільнення з різних причин. Зокрема за станом здоров’я, віком чи після повернення з полону. У ньому є відповіді на питання про оформлення виплат та отримання соціальних гарантій для військових і членів їхніх родин.
З метою підвищення правової обізнаності громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ проти України, публікуємо порадник щодо подання заяви про завдані збитки до міжнародного Реєстру збитків (RD4U) для осіб, що постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, який розроблений Аналітичним центром «Інститут законодавчих ідей» та направлений Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Документ містить детальні рекомендації щодо юридичних та технічних аспектів процесу подання заяв, а також поради щодо уникнення можливих помилок.
Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» оголосив всеукраїнський конкурс есе для молоді на тему «Свобода народам! Свобода людині! — Історія та перспективи боротьби поневолених росією народів» у межах Бандерівських читань.
Метою конкурсу є залучення молодих інтелектуалів до дослідження історії визвольної боротьби поневолених росією народів, розкриття форм боротьби народів проти російського імперіалізму, окремі повстання чи есе про лідерів визвольної боротьби, досвіду відновлення незалежності та військового опору.
18 жовтня об 11:30 відбудеться друга зустріч у межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу». Її проведуть в онлайн-форматі. Тема: «Бронювання працівників та комунікація з ТЦК та СП».
Приєднатися до зустрічі можна за попередньою реєстрацією за посиланням: http://surl.li/pfdimm
Інформація для приєднання буде повідомлена додатково на електронну адресу.
Сьогодні, 16 жовтня, земляки прощалися з нашим відважним земляком, командиром другої роти першого батальйону четвертої бригади оперативного призначення НГУ імені Героя України Сергія Михальчука «РУБІЖ», старшим лейтенантом – Чухно Олександром Івановичем.
Він був відважним, вмотивованим воїном, надійним товаришем по службі, який врятував життя не одному своєму побратиму, але втратив своє.
Чухно Олександр народився 14 червня 1992 в місті Харків. Навчався в загальноосвітній школі №2 міста Гребінка, після закінчення якої вступив на навчання до Київського політехнічного інституту. В 2014 році був призваний до лав Національної Гвардії України і продовжував службу в місті Львів. Захищав незалежність України під час АТО і до повномасштабного вторгнення виконував бойові завдання в складі четвертої бригади оперативного призначення НГУ імені Героя України Сергія Михальчука «РУБІЖ». З перших днів агресії і до дня своєї загибелі перебував на передовій. Командир другої роти першого батальйону оперативного призначення четвертої бригади був поруч зі своїми побратимами, для яких, старший лейтенант з позивним «ТУРИСТ», був і наставником, і другом, і батьком. Справжній командир, відважний побратим, чуйна людина, вірний друг.
Командир піхотної роти Чухно Олександр Іванович загинув смертю воїна, прикриваючи свій підрозділ.
Траурний кортеж зупинився біля рідного двору, де Олександра завжди чекатиме його мама. А сьогодні тут зібралися його земляки, рідні, побратими, однокласники та друзі аби вшанувати пам’ять Героя на батьківщині.
Передчасно народжені малюки або немовлята, які з’явилися на світ з певною фізіологічною патологією, потребують особливого медичного догляду і реабілітації. Її безоплатно надають у закладах країні, які мають договір із НСЗУ за пакетом “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя”. Таким чином Програма медичних гарантій забезпечує комплексною реабілітаційною допомогою всіх дітей, які її потребують, незалежно від місця їхнього народження та перебування.
Зі 128 дитячих лікарень, діагностичних та спеціалізованих центрів з реабілітації, які законтрактовані з НСЗУ, батьки зі статусом внутрішньо переміщених осіб можуть обрати будь-який медзаклад, незалежно від місця реєстрації чи проживання та пройти курс реабілітації.
Із жовтня 2024 року по березень 2025 року за сприяння кіберполіції України, компанії Binance, Харківського національного університету внутрішніх справ та ГО «Брама» незабаром стартує національний конкурс для студентів CYBER SECURITY CAMP.
Цей конкурс надає можливість здобувачам закладів вищої освіти перевірити свої навички у сфері інформаційних технологій та кібербезпеки, виконуючи завдання за різними напрямами.
Учасники конкурсу мають змогу навчитися кібергігієні та безпеці з віртуальними активами, виграти поїздку у Буковель і розділити 1 300 000 гривень призового фонду!
Останнім часом все більш актуальним питанням для автовласників стає встановлення ГБО на автомобіль. По-перше, це дозволяє досягти значної економії коштів, оскільки зараз вартість автомобільного газу майже вдвічі менше вартості бензину.
По-друге, це додатковий паливний бак, який збільшує загальний пробіг автомобіля без дозаправки.
З початку 2024 року на Полтавщині було перереєстровано близько 1 115 транспортних засобів у зв’язку із переобладнанням.
Заступник начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях Ірина Пархоменко розповіла, що автовласники, які вирішили встановити газобалонне обладнання, мають здійснити перереєстрацію свого авто. Для цього необхідно звернутись до будь-якого зручного сервісного центру МВС у 10-денний термін після переобладнання транспортного засобу.
З нагоди дня захисту тварин Департамент екології та природних ресурсів облвійськадміністрації проводить акцію «Розкажи історію порятунку».
Мета акції – привернути увагу людей до прав тварин та умов їх утримання.
Поділіться історіями про свої добрі вчинки – розкажіть про те, як дали прихисток своєму домашньому улюбленцю – підібрали на вулиці, взяли з притулку тощо. Не забудьте додати фото врятованого!
Історії та фото хвостатиків будуть викладені на сторінці Департаменту екології та природних ресурсів у соціальній мережі Facebook. Автор історії, яка набере найбільше вподобань отримає приз – набір смаколиків для свого хвостатого друга.
З метою реалізації Оперативного плану заходів по боротьбі з торгівлею людьми EMPACT на 2024 рік Державна служба України з питань праці та її територіальні органи спільно з представниками Національної поліції України у період з 07 по 13 жовтня 2024 року проводять спільні профілактичні заходи з питань протидії торгівлі людьми.
Нагадуємо, що торгівля людьми — протизаконна торгівля в цілях примусової праці — сучасна форма рабства. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. Відповідно до Кримінального кодексу України визнається злочином.
Торгівля людьми є злочином проти людяності. Вона включає акт вербування, перевезення, передачі, приховування або одержання людини за допомогою застосування сили, примусу або іншими засобами, з метою її експлуатації. Щороку тисячі чоловіків, жінок і дітей потрапляють до рук торговців людьми, в їхніх власних країнах і за кордоном.
Торгівля людьми — явище глобальне. Воно сильно впливає на країни, що знаходяться в стані політичної та економічної трансформації або постконфліктного стресу, які в основному і є країнами походження для всесвітнього кримінального процесу торгівлі людьми. Це явище також впливає як на економічно розвиненіші країни призначення, так і на країни транзиту. Людей, що живуть в скрутних умовах, привертає можливість поліпшення свого життя в багатших і розвиненіших країнах, а в той же самий час в країнах призначення зростає попит на низькооплачуваних робочих в нелегальних трудових секторах економіки, а також в легальних трудових секторах з низькою заробітною платнею.
У Пенсійному фонді України накопичена і підтримується в актуальному стані унікальна база даних про всіх застрахованих осіб – Реєстр застрахованих осіб (далі – Реєстр) Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Нині він є одним із головних державних реєстрів України.
Кожен, хто досяг повноліття і почав працювати, стає застрахованою особою, отже, – потенційним “клієнтом” Фонду, і сплачує до пенсійного бюджету частку заробленого. Відтак на кожну застраховану особу у Реєстрі створюється персональна електронна облікова картка з унікальним номером, в якій накопичується чимало важливої інформації, що характеризує стан людини в системі державного пенсійного страхування, та в системі соціального захисту загалом.
В рамках парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснюється моніторинг додержання прав громадян на чисту та доступну воду в умовах дії правового режиму воєнного стану.
Результати моніторингу будуть використані при підготовці спеціальної доповіді Уповноваженого про стан додержання прав громадян на чисту та доступну воду в умовах дії правового режиму воєнного стану.
Час неможливо зупинити. Але він не зітре з нашої пам'яті імена Героїв-земляків, які віддали своє життя у війні за Україну..
Народився Володимир 5 листопада 1982 року в с. Оржиця. В 1999 року закінчив Слободо-Петрівську загальноосвітню школу. З листопада 2000 по травень 2002 року проходив строкову військову службу у лавах Збройних Сил України.
Після повномасштабного вторгнення росії, в липні 2022 року, був мобілізований та пішов боронити рідну землю, проходив службу на посаді рядовий, оператор 2-го протитанкового відділення 1-го протитанкового взводу протитанкової батареї. Загинув 3 жовтня 2022 року під час мінометного обстрілу в смт.Білогорівка, Сєвєродонецького району, Луганської області.
Володимир Жолобецький віддав своє життя за рідну Україну, за свій народ, він виконав свій громадянський та військовий обов’язок з повна. Нехай його велика жертва та відданість навічно залишаться в наших серцях та будуть прикладом для наступних поколінь.
У сучасному світі практично будь-яку покупку чи послугу можна оплатити онлайн. Послуги сервісних центрів МВС – не виключення. Однак формуючи платіж дуже важливо уважно вводити інформацію, щоб сплачені кошти пішли за призначенням. Заступник начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Харківській, Полтавській та Сумській областях Ірина Пархоменко розповіла, як не заплутатись у численних цифрах під час формування коду платежу.
Усі реквізити, необхідні для оплати послуги, розміщені на сайті Головного сервісного центру МВС у розділі «ПОСЛУГИ» на сторінці «Реквізити для оплати та зразки заяв». Там же можна знайти шаблон квитанції оплати послуг.
Однак наголошуємо: у зв’язку з різною вартістю бланкової продукції та номерних знаків актуальну інформацію для оплати послуг необхідно уточнювати в регіональному сервісному центрі МВС або територіальному сервісному центрі МВС, куди плануєте звернутись.
Безоплатна медична допомога при інфаркті міокарда надається у 78 лікарнях країни, за договором із НСЗУ в межах пакету “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда”. Тож незалежно від місця реєстрації чи статусу, пацієнт може розраховувати на всі необхідні діагностичні обстеження та лікування.
Інфаркт міокарда - це небезпечний для життя патологічний стан, який розвивається через гостре порушення коронарного кровообігу.
Серед факторів, що підвищують ризики розвитку інфаркту міокарда - хвороби серцево-судинної системи, цукровий діабет, схильність до тромбозу, високий рівень холестерину в крові, атеросклероз, ожиріння, гіпертонія, шкідливі звичка та малорухливий спосіб життя.