22 лютого 2020 року
37400, Полтавська обл., Гребінківський р-н, м. Гребінка, вул. Ярослава Мудрого, буд. 35, e-mail: 13956272@mail.gov.ua
Головне меню
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 36
візитів сьогодні: 28
візитів всього: 62528
Погода
Ми в соціальних мережах
Відеопрезентація громади
Кол-центр АТ "Полтаваобленерго"
Корисні посилання
Актуальні гранти
Свята та події
Українське ділове мовлення. Календар свят
Представники Гребінківської ОТГ взяли участь у робочій зустрічі з народною депутаткою України Анастасією Ляшенко
8 жовтня 2019 року 15:06

7 жовтня в місті Хоролі відбулася робоча нарада народної депутатки України Анастасії Ляшенко та представників органів місцевого самоврядування Лубенського, Хорольського, Оржицького, Чорнухинського, Семенівського, Пирятинського, Великобагачанського, Гребінківського районів. Нараду ініціювала Анастасія Ляшенко, щоб почути пропозиції від представників громад стосовно створення в Полтавській області замість 25 чотирьох районів, зокрема потенційного Лубенського району. Нагадаємо, з 2019 року стартував наступний етап змін адміністративно-територіального устрою – створення субрегіонального (районного) рівня. Запропонований Міністерством регіонального розвитку формат такого рівня для Полтавщини передбачає створення на території області 4 районів, що фактично повністю відповідають Госпітальним округам: Східний госпітальний округ – Полтавський район, Південний – Кременчуцький, Західний – Лубенський, Північний – Миргородський.

Зустріч відбулася в місті Хоролі, модератором заходу стала Галина Безносик, директорка Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України.

Анастасія Ляшенко, звертаючись до учасників наради зазначила, що кілька днів тому мала зустріч з Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком, де він озвучив, що хоче почути думку місцевих громад щодо подальшого втілення децентралізаційної реформи – створення субрегіонального (районного) рівня.

– Тому я одразу після зустрічі з ним запропонувала провести таку робочу нараду, яка, дуже сподіваюся, завершить конструктивно і я поїду до Києва з проектом наших з вами пропозицій, – говорить народна депутатка.

Вона зауважила що подальша децентралізація – неминуча й процес укрупнення районів відбудеться. Також додала, що з великою вірогідністю навесні відбудуться місцеві вибори в новому форматі і вже об’єднані територіальні громади будуть повністю сформовані.

Олександр Полупан, консультант з правових питань проєкту ПУЛЬС Полтавського РВ АМУ, розповів присутнім про новий районний поділ.

Загалом зустріч відбулася у форматі жвавої бесіди. Адже, незважаючи на те, що подальше укрупнення районів у всіх на слуху, й досі невідомо, які саме функції та повноваження матимуть майбутні райони? Слушні пропозиції та аргументи, а також конкретні запитання прозвучали від голови Пирятинської ОТГ Олексій Рябоконь, голови Оржицької селищної ради Олена Сидоренко, голови Хорольської міської ради Сергія Волошина, голови Засульської ОТГ Сергій Бондаренко, секретаря Гребніківської ОТГ Людмила Цапенко та інших учасників зібрання. Зокрема представників громад цікавило, якщо залишається такий орган, як районна рада, то яким чином вона буде фінансуватися, якщо в реформуванні не передбачено грошей з бюджету на її утримання, отже фінансування буде з місцевих бюджетів? Яким майном будуть опікуватися районні ради, якщо при створенні ОТГ забирають на свій баланс більшість закладів. Зрештою, що конкретно вирішуватиме такий орган, як районна рада та чи не стануть нові райони центрами конфліктів між об’єднаними територіальними громадами та виконавчими органами влади?

Хоча головною темою й був подальший районний поділ, не оминули увагою й питання подальшого розвитку реформи вторинного рівня медицини, адже нині чи не в кожній громаді є проблеми з належною оплатою праці вузьких спеціалістів. Підняли й вічну проблему ремонту доріг державного та місцевого значення, збереження райавтодорів – питання, яке вкотре підняв Великобагачанський селищний голова Юрій Саковський.

Слушним було звернення представників ОМС та виконавчого директора Полтавського РВ АМУ щодо збереження в наступному році місцевого акцизу з пального. Додамо, з цього приводу 4 жовтня у Верховній Раді України група народних депутатів на чолі з Зіновієм Андрійовичем зареєструвала розроблени Асоціація міст України проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)» (№2231). Цей законопроєкт передбачає, що частина акцизного податку з виробленого в Україні пального та частина акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального буде зараховуватися до місцевих бюджетів у 2020 році.

На завершення зустрічі Анастасія Ляшенко запропонувала представникам громад провести круглий стіл у Києві на рівні кількох міністерств: міністерства розвитку громад і територій України, міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я. На цю пропозицію радо відгукнулися учасники наради. Домовилися, що за сприяння Полтавського РВ АМУ, буде сформована делегація до складу якої увійдуть представники органів місцевого самоврядування від імовірного майбутнього укрупненого Лубенського району. Представники громад висловили сподівання, що така зустріч відбудеться вже незабаром.


Анонси подій

Згідно з розпорядженням міського голови №37 від 14 лютого  2020 року, 27 лютого 2020 року о 1400 годині в приміщенні міської ради (вул. Ярослава Мудрого, 35) скликається  31 сесія Гребінківської міської ради сьомого скликання.

Актуально

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України надало роз’яснення щодо особливості земельної реформи.

Оголошення про проведення місцевого відкритого архітектурного конкурсу на кращий концептуальний проект облаштування громадського простору парку на території кварталу, обмеженого вулицями Паркова та Гоголя в с. Слободо-Петрівка Гребінківського району Полтавської області  із встановленням пам’ятного знаку.

Відповідно до розпорядження міського голови від 13.11.2019 року № 350 «Про перенесення робочих днів в 2020 році»...

Режим роботи Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Гребінківської міської ради.

Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта рішення виконавчого комітету Гребінківської міської ради «Про затвердження Правил приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення міста Гребінка».

ПОВІДОМЛЕННЯ

Про оприлюднення заяви Гребінківської міської ради до Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА.

Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України.

Інформація про Гребінківський районний сектор Філії Державної установи "Центр пробації" в Полтавській області.


© 2020 Гребінківська міська рада Powered By AMCMS v5.0 (0.147379 sec.)