«Насильству в громаді – ні!» - під таким гаслом розпочато проведення акції «16 днів проти гендерно зумовленого насильства» в Гребінківській міській територіальній громаді. З нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок 25 листопада 2021 року в Гребінківській міській раді було проведено круглий стіл із суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері запобігання та потидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Заступником міського голови Валерієм Волошиним наголошено про необхідність проведення інформаційно-просвітницьких заходів щодо попередження всіх проявів насильства в громаді. Секретар міської ради Людмила Цапенко зазначила, що насильству можна і потрібно протидіяти і це стосується кожного.
Представниця поліції м. Гребінка Ольга Куц доповіла, що протягом 2021 року до відділу поліції надійшло 43 заяви та повідомлення про вчинення домашнього насильства (від чоловіків – 11, від жінок – 29, від дітей – 3). За результатами розгляду звернень співробітники поліції склали відносно кривдників 33 протоколи за статтею 173-2 КУпАП (на чоловіків – 22, на жінок – 11). Відносно 26 осіб поліцейські застосували заборонні приписи (на жінок – 4, на чоловіків – 22). Одному з кривдників було анульовано дозвіл на право зберігання та носіння зброї. Протягом 2021 року слідчі розпочали 1 кримінальне провадження за статтею 126-1 Кримінального кодексу України «Домашнє насильство» за фактом систематичного вчинення протиправних дій відносно членів родини. Домашнє насильство карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом до шести місяців, або обмеженням волі до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років!
Начальник служби у справах дітей Гребінківської міської ради Валентина Жолобецька доповіла про виявлені випадки психологічного насильства щодо 4 дітей в сім’ях, де вчинено домашнє насильство та наголосила, що жорстоке поводження з дитиною – будь-які форми фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства над дитиною.
Директор Гребінківського міського центру соціальних служб Валентина Даценко повідомила, що здійснено 15 виїздів мобільної бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, надано 17 соціальних послуг дорослим особам (14 –жінкам, 3 – чоловікам) та 4 дітям.
Між суб’єктами налагоджено взаємодію щодо оперативного реагування на випадки насильства в сім’ї та жорстокого поводження відносно дітей, а також обговорено принципи та міфи про Стамбульську конвенцію.
Якщо ВИ опинилися в ситуації домашнього насильства, телефонуйте безкоштовно:
«102» екстрений виклик поліції,
«15-47» - «гаряча лінія» для жертв домашнього насильства в Україні,
«116-123» або 0800500335 - «гаряча лінія» з питань попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації,
«116-111» або 080500225 – «гаряча лінія» для дітей.