5 березня 2021 року
37400, Полтавська обл., Гребінківський р-н, м. Гребінка, вул. Ярослава Мудрого, буд. 35, e-mail: 13956272@mail.gov.ua
Головне меню
Статистика
зараз на сайті: 9
переглядів: 110
візитів сьогодні: 131
візитів всього: 120031
Погода
Ми в соціальних мережах
Відеопрезентація громади
Кол-центр АТ "Полтаваобленерго"
Корисні посилання
Актуальні гранти
Свята та події
Українське ділове мовлення. Календар свят
Пошук по сайту
 
Клуб громадського діалогу долучився до розробки Програми зовнішнього освітлення міста
28 листопада 2016 року 21:12

Відбулося чергове засідання Клубу громадського діалогу. В його засіданні взяли участь:  Пшемислав Фенрих – директор навчального центру фундації розвитку місцевої демократії  (м. Щецин, Польща), Магда Братко, координатор польсько-українського проекту «Суспільна підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні. Українська мережа клубів громадського діалогу», Оксана Колісник, представник інституту демократії ім. Пилипа Орлика (м. Черкаси), а також представники влади, громади, депутати міської ради, громадських організацій, громадські активісти. Засідання було цікавим і знову масовим.

Тема засідання: взаємодія влади і громади у вирішенні актуальних питань та напрацювання програми зовнішнього освітлення міста.

Пшемислав Фенрих повідав про досвід громадського руху в Польщі, про досвід співробітництва громадських організацій та влади. Дуже цікавим фактом для присутніх  в розповіді польського громадського діяча стало поняття громадського бюджету, який в Польщі активно впроваджується протягом уже багатьох років. З місцевого бюджету виділяється фіксована сума коштів на реалізацію проектів, які були з ініційовані членами громади, отримали найбільшу підтримку в усіх мешканців (завдяки спеціальній системі голосування) та реалізуються місцевою владою. А також цікавим є досвід поляків по реалізації конкурсу громадських проектів. В даному випадку кошти на підставі конкурсу отримають громадські організації, які розробили проект, та отримали перемогу в конкурсі проектів. Пшемислав навів кілька прикладів діяльності неурядових організацій, саме так називаються в Польщі громадські організації.

В нашому місті є кілька громадських організацій соціальної спрямованості, а також розвитку здорового способу життя, розвитку спорту, громадських активістів. Дуже давно створені і активно працюють громадські організації «Районна організація ветеранів» (Неруш В.М.), ГО «Союз Чорнобиль» (Петренко М.П.) – основним завданням  цих організацій є соціальний захист та допомога окремим категоріям населення, відзначення пам’ятних дат, виготовлення нагородної продукції, встановлення пам’ятних знаків і т.д.

Зовсім недавно на тернах Гребінківщини з’явилися нові громадські організації  – це «Клуб настільного тенісу « Успішна молодь», «Вільна зграя», «Громадський актив», «Гандбольний  клуб» та інші. Діяльність громадських організацій «Клуб настільного тенісу «Успішна молодь» презентувала на засіданні клубу громадського діалогу – Оксана Чумарна, заступник голови громадської організації. Презентувала відеофільм, знятий про успіхи організації, презентувала співпрацю організації з міською радою. З бюджету міста на підтримку діяльності громадського організації «Клуб настільного тенісу «Успішна молодь» виділено в 2016 р. 148 тис. грн. в т.ч. на придбання професійних столів настільного тенісу, поїздки учнівської молоді, дітей на змагання різного рівня, в т.ч. міжнародних чемпіонатів. До речі вихованці в жовтні місяці поточного року стали переможцями і призерами міжнародного турніру з настільного тенісу, який проходив в м. Дніпро. Тож можна просто критикувати владу, при цьому нічого не робити, і навіть не вміти самому щось зробити, і не намагатись діяти, самовдосконалюватись, просто критикувати, ображати і нічогісінько не робити, звинувачувати всіх і в усьому, демонструвати  свою «важливість», точку зору, яку важно назвати «точною зору», бо вона складається лише з неприйняття чужої праці, діяльності, успіху, налаштованості лише на конфлікт, а не на вирішення будь яких завдань та проблем. А можна знайти можливість і зацікавити багатьох своєю діяльністю, отримати підтримку і дбати про здоровий спосіб життя підростаючого покоління, допомагати їм не просто займатися спортом, а отримати його як захоплення на все життя. Хотілося б зазначити, що настільним тенісом в місті займаються не лише діти, а й дорослі.

Розбудова громадського суспільства в Україні, формування громадської активності спричинили в нашій державі певний громадський рух активістів, які бралися за виконання певних справ, які були їм до вподоби. Наприклад: розфарбовування огорож, мостів, покажчиків населених пунктів, організації велопробігів та мотопробігів, проведення благодійних акцій по збору коштів на підтримку воїнів АТО та інші. Таким чином на території міста проводить свою діяльність ГО «Громадський актив». Про роботу цієї організації розповів Віталій Яковенко.

Міська рада протягом кількох років поспіль надає посильну фінансову підтримку діяльності громадських організацій: ветеранської та «Союз Чорнобиль» та співпрацює з цими організаціями.

В цьому році також затверджено програму підтримки громадській організації  «Гандбольний клуб», програми підтримки та розвитку футболу, міні – футболу, хокею.

Міська рада і надалі налаштована на конструктивне співробітництво з громадою у вирішенні актуальних проблем і питань. Саме такою актуальною проблемою є проблема зовнішнього освітлення міста. На балансі комунального підприємства «Гребінківський комбінат комунальних підприємств» Гребінківської міської ради знаходяться мережі зовнішнього освітлення, в тому числі кабельні лінії 59 км, 468 вуличних світильників, 116 паркових світильників. Аналізуючи стан зовнішнього освітлення міста, необхідно зазначити, що із міського бюджету щороку виділяються певні кошти на обслуговування та ремонт освітлювальних мереж, але в місті спостерігається низький рівень, а подекуди, і повна відсутність освітлення на вулицях, що викликає не просто невдоволення жителів, а негативно впливає на криміногенну ситуацію та є дестабілізуючим фактом соціально-культурного розвитку територіальної громади. Ураховуючи нинішній стан зовнішнього освітлення, необхідно визнати, що він, за невеликим винятком, є майже критичним. Близько 90% вуличних світильників не відповідають вимогам сучасних нормативів. Старе обладнання не придатне для використання в сучасних умовах і тягне за собою низку негативів: окрім соціальної спрямованості є економічна складова, яка полягає у використанні існуючого світлового обладнання з великою енерговитратністю, що приводить до значних втрат матеріальних, енергетичних та фінансових ресурсів. У питанні зниження цих витрат важливими чинниками є запровадження технологій енергозбереження та застосування сучасних методів управління. Проведення реконструкції та модернізації системи зовнішнього освітлення дозволить зменшити обсяги споживання електроенергії та зекономити певну частину бюджетних коштів.

В місті багато проблем і вони потребують поетапного вирішення. Бо одночасно все не можна вирішити та й бюджет міста не такий вже й великий для одночасного вирішення всіх проблем.

Учасники засідання Клубу розділилися на групи та надали відповіді на 2 питання: «Що потрібно зробити громаді щоб вдосконалити співпрацю з місцево владою у  вирішенні актуальних питань і проблем (шляхи, методи, форми вдосконалення)» та «Що потрібно зробити місцевій раді для покращення співробітництва з громадою». Координаторами цих двох груп були Пшемислав Фенріх, Магда Братко, Оксана Колісник. Третя група працювала над розробленням Програми зовнішнього освітлення (першочерговість заходів, виконавці, терміни виконання завдань, участь громади в реалізації Програми та збереженні освітлення). Робота в групах була досить жвавою, конструктивною. Потім групи демонстрували свої напрацювання та пропозиції щодо вирішення завдань, які стоять перед владою і громадою. Всі напрацювання Клубу громадського діалогу будуть враховані в роботі.


Актуально
4 лютого 2021 року

Гребінківська міська рада оголошує конкурси на заміщення вакантних посад:

- начальника відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної роботи;

- провідного спеціаліста відділу освіти (2 посади);

- головного спеціаліста відділу земельних відносин та охорони навколишнього середовища;

- головного спеціаліста відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства;

- головного спеціаліста відділу соціального захисту...

Повідомлення про оприлюднення проекту документа державного планування місцевого рівня «Генеральний план та план зонування території міста Гребінка Гребінківського району Полтавської області» та звіту про стратегічну екологічну оцінку проекту.

Відповідно до розпорядження міського голови від 05.11.2020 року 419 «Про перенесення робочих днів в 2021 році»...

Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акта рішення Гребінківської міської ради Полтавської області «Про затвердження Положення про оренду майна Гребінківської міської об’єднаної територіальної громади та забезпечення відносин у сфері оренди комунального майна».

ОКВПТГ "Лубнитеплоенерго" доводить до Вашого відому, що рішенням Полтавської обласної ради № 1390 від 28.08.2020 встановлено тарифи на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води...

Повідомлення щодо встановлення тарифів для виробничого структурного підрозділу «Кременчуцьке територіальне управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Українська залізниця».

Повідомлення щодо встановлення тарифів для абонентів житлових будинків з будинковими приладами обліку теплової енергії по вулиці Локомотивна м. Гребінка.

Повідомлення щодо встановлення тарифів ТОВ «СХІДТЕПЛОЕНЕРГО».

Полтавська регіональна філія ДП "Центр ДЗК" інформує...

5 червня 2020 року

Інформація про намір встановлення скоригованого розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії та їх розподіл  між споживачами ОКВПТГ "Лубнитеплоенерго" по м.Гребінка.

Інформація щодо укладання договорів про надання комунальних послуг у багатоквартирних будинках.

ОКВПТГ "Лубнитеплоенерго" надає інформацію про контактні телефони для звернень та графіки прийому громадян керівництвом.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України надало роз’яснення щодо особливості земельної реформи.

Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта рішення виконавчого комітету Гребінківської міської ради «Про затвердження Правил приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення міста Гребінка».

Інформація про Гребінківський районний сектор Філії Державної установи "Центр пробації" в Полтавській області.


© 2021 Гребінківська міська рада Powered By AMCMS v5.0 (0.215225 sec.)