26 вересня 2020 року
37400, Полтавська обл., Гребінківський р-н, м. Гребінка, вул. Ярослава Мудрого, буд. 35, e-mail: 13956272@mail.gov.ua
Головне меню
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 53
візитів сьогодні: 238
візитів всього: 92381
Погода
Ми в соціальних мережах
Відеопрезентація громади
Кол-центр АТ "Полтаваобленерго"
Корисні посилання
Актуальні гранти
Свята та події
Українське ділове мовлення. Календар свят
Пошук по сайту
 
Ваш багатоквартирний будинок: хто і як має ним управляти
25 вересня 2019 року 16:16

Якщо у житловому будинку розташовано 3 чи більше квартир, він вважається багатоквартирним. Власники окремих квартир у багатоквартирних будинках є одночасно співвласниками спільного майна цих багатоквартирних будинків. Так визначено законодавством. Залишилось головне і, як показує практика, найскладніше – усвідомити себе господарями.

На жаль, почуття господаря майже втрачено. Всього близько 20% будинків по всій Україні управляються колективом співвласників. В решті багатоповерхівок мешканці по-перше, просто не знають своїх прав, по-друге, нехтують своїми  обов’язками по утриманню спільно сумісного майна.  Недосконалість, а подекуди відсутність договірних відносин між співвласниками і надавачами послуг приводить будинок до занедбаного стану.

Згідно ч. 2 ст. 382 Цивільного кодексу України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку.

За спільне майно кожен з власників квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку відповідає нарівні з іншими власниками квартир та нежитлових приміщень цього будинку. Отже, кожен співвласник багатоквартирного будинку несе зобов’язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного й капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку.

Закон України № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги»  зобов’язав  співвласників визначитись з формою управління своїм будинком. Ще з 1 липня 2015 року, з моменту набрання чинності Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» в Україні можливі лише 3 форми управління спільним майном.

1. Управління багатоквартирним будинком співвласниками шляхом зборів. Законодавством передбачена можливість управління будинком без створення юридичної особи - це збори співвласників. До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком. Але даний спосіб управління може бути прийнятним, скоріш, для невеликих будинків, де власники самостійно можуть утримувати свій будинок, власними силами забезпечуючи його та прибудинкову територію в належному стані.

2. Управління багатоквартирним будинком управителем. Управитель може з’явитися у будинку двома шляхами - або за рішенням співвласників, прийнятим на зборах співвласників чи загальних зборах ОСББ (якщо воно створено у будинку), або ж у результаті конкурсу, проведеного органом місцевого самоврядування.

3. Управління багатоквартирним будинком об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (асоціацією співвласників багатоквартирних будинків). Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), що має статус юридичної особи  – найбільш досконала форма управління. Її варто застосувати, якщо в будинку є невеликий колектив свідомих співвласників готових працювати в правлінні, контрольно-ревізійній комісії, брати на себе організацію господарської роботи в будинку.

ОСББ – раціональний спосіб управління – частину рішень приймає правління або збори представників.

ОСББ накопичує та ефективно розпоряджається  внесками співвласників, що надходять на рахунок об’єднання.

 

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків отримують цільові кошти державних та місцевих  програм в чому і є перевага такої форми управління багатоквартирним будинком.

 

На території Гребінківської міської ОТГ створено лише 6 ОСББ:

- «Сезон 2016» по вул Магістральна, 126 в м. Гребінка;

- «Добробут 1» по вул. Полтавська, 6 в м. Гребінка;

- «Пушкіна, 61-А» по вул. Пушкіна, 61-А в м. Гребінка;

- «Весна 2019» по вул. Ватутіна, 9 в м. Гребінка;

- «Надія» по вул. Чехова, 44 в м. Гребінка;

- «Добромир 2017» по вул. Перемоги, 80А в с. Слободо-Петрівка.

 

Тому закликаємо всіх співвласників багатоквартирних будинків стати господарями спільного майна шляхом створення ОСББ. За консультаціями щодо створення об’єднань звертайтеся до відділу містобудування, архітектури та ЖКГ виконавчого комітету міської ради та відвідайте семінари, що проводяться у рамках програми з енергоефективності в Україні за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (International Finance Corporation, ІFC) та Фонду енергоефективності.


Бюджет участі
Актуально

Повідомлення щодо встановлення тарифів для виробничого структурного підрозділу «Кременчуцьке територіальне управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Українська залізниця».

Постанова Гребінківської міської ТВК Лубенського району Полтавської області від 05.09.2020 року №1

Повідомлення щодо встановлення тарифів для абонентів житлових будинків з будинковими приладами обліку теплової енергії по вулиці Локомотивна м. Гребінка.

Відділ освіти виконавчого комітету Гребінківської міської ради оголошує конкурс на посаду директора КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Гребінківської міської ради».

Повідомлення щодо встановлення тарифів ТОВ «СХІДТЕПЛОЕНЕРГО».

Обґрунтування щодо встановлення з 01.10.2020 тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання за категоріями споживачів ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго».

18 червня 2020 року

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту документа державного планування місцевого рівня «Генеральний план та план зонування території міста Гребінка Гребінківського району Полтавської області».

Полтавська регіональна філія ДП "Центр ДЗК" інформує...

5 червня 2020 року

Інформація про намір встановлення скоригованого розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії та їх розподіл  між споживачами ОКВПТГ "Лубнитеплоенерго" по м.Гребінка.

Інформація щодо укладання договорів про надання комунальних послуг у багатоквартирних будинках.

ОКВПТГ "Лубнитеплоенерго" надає інформацію про контактні телефони для звернень та графіки прийому громадян керівництвом.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України надало роз’яснення щодо особливості земельної реформи.

Відповідно до розпорядження міського голови від 13.11.2019 року № 350 «Про перенесення робочих днів в 2020 році»...

Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта рішення виконавчого комітету Гребінківської міської ради «Про затвердження Правил приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення міста Гребінка».

Інформація про Гребінківський районний сектор Філії Державної установи "Центр пробації" в Полтавській області.


© 2020 Гребінківська міська рада Powered By AMCMS v5.0 (0.220493 sec.)