У лютому 2019 року українці отримали нові платіжки за спожиту електроенергію. Змінився постачальник електроенергії, а отже, й реквізити оплати послуги. У чому полягає реформа і як тепер оплатити послуги електропостачання?
Що змінилося?
Цього року в Україні реформували такі установи, як обленерго, які раніше надавали послугу й формували платіжки за світло. Відтепер в регіонах працюють дві компанії: одна розподіляє електроенергію, друга — безпосередньо постачає її населенню.
Аби й надалі користуватися електроенергією, українці повинні оформити угоду з компанією-оператором розподільної системи (договір про розподіл електроенергії) та обраним постачальником електрики або універсальних послуг (договір про постачання електричної енергії).
Для укладення угоди передбачена спрощена процедура. Споживачеві не потрібно особисто заповнювати й нести до енергетичної компанії бланки заяв. Достатньо продовжувати споживати електричну енергію та регулярно оплачувати квитанції, що вже розцінюється, як згода з умовами публічного договору й підключає споживача до послуг обох компаній.
Як тепер оплачувати використану електроенергію
Заплатити за електропостачання можна різними способами: на пошті, в банку або ощадкасі. Але найкомфортніше оплачувати електроенергію через інтернет. Платіжні системи, що працюють в онлайн-режимі, наприклад EasyPay.ua, дозволяють швидко, без проблем і з мінімальною комісією оплатити будь-яку комунальну послугу. Для цього достатньо зайти на сайт під своїм логіном і паролем, обрати відповідну послугу з каталогу, правильно ввести реквізити з квитанції й натиснути «Сплатити». Обробка транзакції зазвичай триває від 15 хвилин до 3 робочих днів.
Серед переваг оплати через інтернет:
- висока швидкість переказу;
- комфортний інтерфейс;
- надійний захист персональних даних;
- можливість оплати карткою будь-якого банку України й віртуальним гаманцем;
- цілодобовий доступ до системи.
Платити в онлайн-режимі можна з будь-якої точки світу й за будь-якого споживача, якщо відомі реквізити.