Час невпинно йде вперед. Віддаляється чорна дата Чорнобиля, про яку з болем і сльозами згадуємо нині. І хочеться, щоб більше ніколи і ніде не повторилося подібне лихо.
Цьогоріч виповнюється 32 роки від дня Чорнобильської катастрофи, яка сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Як відомо, ця масштабна аварія відбилася негативними наслідками у багатьох країнах світу, особливо в Україні. Кожного року ми вшановуємо пам’ять людей, які ціною власного життя зупинили екологічну катастрофу. Саме цій даті були присвячені заходи, проведені у Гребінківській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1:
- тематична 15-хвилинка для учнів 1-10 класів
- перегляд документального фільму про Чорнобильську трагедію “Розщеплені на атоми»
- екскурсія до національного музею «Чорнобиль» у м.Київ
З нагоди відзначення 32-ї річниці Чорнобильської трагедії, з метою виховання громадянина-патріота України, утвердження любові до Батьківщини, наслідування найкращих прикладів мужності учні 5-7 класів 21 квітня 2018 року відвідали національний музей «Чорнобиль» міста Києва. Безкоштовна поїздка для дітей нашого навчального закладу була організована за сприяння голови районної Всеукраїнської громадської організації «Союз. Чорнобиль. Україна» Петренка М.П.
У музеї представлені експозиції, що налічують близько 7000 експонатів, які висвітлюють події Чорнобильської катастрофи 1986 року, пояснюють причини і наслідки аварії.
Одним із найсильніших з емоційного впливу елементів музейної експозиції можна назвати коридор, у якому розміщені таблички з назвами населених пунктів, покинутих жителями після аварії. У музеї можна побачити унікальні відеоматеріали про катастрофу та її наслідки, діючий макет енергоблоку ЧАЕС та трифазну діаграму «Чорнобильська АЕС до, під час та після аварії», які розширюють хронологічні та тематичні рамки музею, підсилюють достовірність існуючої експозиції. Всі унікальні експонати: фотографії, реліквії із зони відчуження,особисті речі ліквідаторів – змушують задуматися про гострі проблеми сьогодення, серед яких екологічні, соціальні, духовні збитки, завдані катастрофою.
Велику роль в експозиції відіграють художньо-емоційні, філософські образи, які допомагають глибше осмислити загальнолюдську трагедію століття. Музей став місцем роздумів про минуле і майбутнє людства, місцем пам’яті, храмом надії та спасіння, куди приходять сотні тисяч людей різного віку, національності, віросповідання, для того, щоб пом’янути жертви Чорнобиля і переконатися у необхідності єднання зусиль всього міжнародного співтовариства для повної ліквідації загрози радіаційної небезпеки, яка і нині існує.