Щороку у березні в Україні проводиться Всеукраїнський місячник боротьби з туберкульозом. Його мета - підвищення обізнаності населення про небезпеку цієї хвороби, важливість ранньої діагностики та профілактики.
За 2024 рік по території Гребінківської ТГ зареєстровано 14 випадків туберкульозу органів дихання. Захворюваність знизилась на 7 випадків. Серед всіх випадків туберкульоз з бактеріовиділенням - 7 випадків (50%). Серед дітей зареєстровано 1 випадок туберкульозу (7,1%).
З початку 2025 року зареєстровано 1 випадок туберкульозу легень, в тому числі з бактеріовиділенням.
Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке викликається бактерією Mycobacterium tuberculosis. Туберкульоз вражає переважно легені, але можливе також ураження всіх інших органів людини.
Передавання туберкульозу відбувається повітряним шляхом від хворої людини з бактеріовиділенням через інфекційний аерозоль, який утворюється під час кашлю, гучної розмови, сміху та плачу. Ризик інфікування залежить від тривалості та інтенсивності контакту та від кількості бактерій, які вдихає здорова людина. Вірогідність розвинення хвороби після контакту з бактеріями залежить від стану імунної системи. Значно підвищують ризик розвитку захворювання наявність супутніх захворювань, неповноцінне харчування, стреси, куріння та зловживання алкоголем.
Під час вживання продуктів, виготовлених або реалізованих хворими на туберкульоз, або під час користування спільним посудом із хворим на туберкульоз, зараження неможливе. Адже в такому разі рівень концентрації мікобактерій недостатній. Хворі з туберкульозом легень без бактеріовиділення, а також позалегеневим туберкульозом не є небезпечними для оточуючих.
Основні симптоми захворювання:
? тривалий кашель (понад 2 тижні);
? біль у грудях;
? постійна субфебрильна температура (37-37,5 °C);
? втрата ваги;
? пітливість, особливо вночі;
? утомлюваність.
За наявності хоча б декількох з перерахованих вище симптомів потрібно якомога швидше звернутися до лікаря.
Щоб захистити себе від туберкульозу потрібно дотримуватися загальних правил здорового способу життя: повноцінно харчуватися, уникати стресів, відмовитися від куріння, не зловживати алкогольними напоями.
Найкращою профілактикою серед дітей є щеплення вакциною БЦЖ у пологовому будинку.
Бережіть себе та вчасно звертайтеся за медичною допомогою!