Щорічно літньої пори на території громади всі аграрії активно проводять збирання сільськогосподарських культур.
На сьогодні дуже гостро стоїть питання появи пожеж, що виникають внаслідок спалювання сухої природної рослинності, стерні, соломи, післязбиральних залишків впродовж та після завершення збирання врожаю.
Спалювання стерні, соломи і сухої рослинності або її залишків призводить до збіднення вмісту гумусу найбільш родючого поверхневого шару ґрунту, знищує безцінну біосферу ланів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки, тваринний світ, несе загрозу виникнення пожеж в полезахисних лісових смугах, лісах, а іноді й травмування або загибелі людей.
Незважаючи на заборони, щороку із завидною постійністю на полях та городах спалюється стерня, солома та інші рослинні рештки після збирання врожаю. І мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх земельних ділянках, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі. Адже для виникнення таких пожеж достатньо необережно кинутого маленького недопалку чи сірника.
З метою уникнення пожеж в екосистемах нагадуємо всім жителям громади, що заборонено випалювати стерню, суху траву та інші рослинні рештки.
Відповідно до чинного законодавства випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення і т.д. тягне за собою накладення штрафу на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн) і на посадових осіб – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15 300 грн до 21 420 грн).