26 квітня 2025 року
37400, Полтавська обл., Лубенський р-н, м. Гребінка, пров. Олексія Припутня, буд. 1, e-mail: office@hrebinkivska-mrada.gov.ua
Головне меню
Ми в соціальних мережах
Кол-центр АТ "Полтаваобленерго"
Корисні посилання
Запобігання домашньому насильству
Актуальні гранти
Свята та події
Українське ділове мовлення. Календар свят
Пошук по сайту
 
Пораненим військовослужбовцям суттєво спрощено порядок реалізації постанов ВЛК
12 липня 2023 року 05:51

Відтепер для оформлення відпустки за станом здоров'я чи звільнення з лав ЗСУ військовослужбовцям не потрібно повертатися до військової частини.

У період дії воєнного стану воїни, які були визнані ВЛК непридатними до військової служби, або яким була призначена відпустка для лікування після хвороби чи поранення, направляються до ТЦК та СП, де з військової частини, за допомогою електронного документообігу, можна буде отримати необхідні документи щодо відпустки або звільнення з військової служби.

Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань, пов'язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану" підписав Президент України.

Покращення якості медичного обслуговування та забезпечення військовослужбовців під час проходження ВЛК є одним з пріоритетних завдань Медичних сил ЗСУ та Уряду України.

Інформацію про процес проходження ВЛК можна знайти на веб-порталі https://turbota.mil.gov.ua/

 

За поранення, контузію, травму, каліцтво, яких захисники зазнали в боях за Батьківщину, держава гарантує не лише лікування та грошову компенсацію, а й відповідну соціальну підтримку протягом усього життя військовослужбовця. Звісно, подальша опіка потребує відповідного документального супроводу, що передбачає підготовку певного пакета документів, а також знайомство з іще однією державною установою — медико-соціальною експертною комісією (МСЕК).

Медична експертиза — це обов’язковий етап для отримання статусу особи з інвалідністю в Україні. Ця процедура передбачає проведення медичного огляду, що має на меті встановлення ступеня порушення здоров’я громадянина. МСЕК встановлює ступінь втрати працездатності, від якого нараховується сума ОГД (одноразової грошової допомоги), а також встановлюється інвалідність. Військовослужбовцям направлення на обстеження видають у військовій частині після проходження ВЛК. Звільненим з військової служби направлення видає Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

У Довіднику військовослужбовця https://turbota.mil.gov.ua/ докладно описано алгоритм дій у разі виникнення необхідності встановити ступінь втрати здоров’я чи інвалідності за участю МСЕК, а також роз’яснено логіку дій під час проходження експертизи в цій установі.

Що таке МСЕК?

Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) — спеціальний заклад у системі охорони здоров’я, що проводить медико-соціальну експертизу особам, які звертаються для встановлення:

• групи інвалідності (І, ІІ, ІІІ група);

• відсотка втрати працездатності;

• потреби в протезуванні;

• індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю;

• медичних показань на право одержання спеціального автотранспорту.

МСЕК потрібно проходити у разі, якщо в людини після травми, захворювання чи поранення відбулась значна втрата працездатності та загалом фізичне чи психічне здоров’я зазнало змін. Зокрема якщо є підозра на набуття групи інвалідності чи є потреба у протезуванні. Контузії також є підставою для проходження МСЕК.

Довідка МСЕК також є підставою для нарахування одноразової грошової допомоги й оформлення інших соціальних пільг.

Терміни проходження

У разі поранення у зв’язку із:

• захистом Батьківщини, виконанням обов’язків військової служби — немає обмежень щодо проходження МСЕК протягом трьох місяців після звільнення з військової служби, тому можна пройти МСЕК і пізніше;

• проходженням військової служби — бажано пройти МСЕК протягом трьох місяців після дати звільнення зі служби, але це не критично, оскільки дозволяється і після трьох місяців, головне, щоб інвалідність була пов’язана саме з військовою службою.

У разі встановлення втрати працездатності у зв’язку з:

• виконанням обов’язків військової служби — пройти МСЕК потрібно протягом трьох місяців після звільнення.

Порядок дій

Щоб пройти МСЕК, потрібно отримати направлення. Для цього слід здійснити такі дії:

1. Якщо військовослужбовець проходить стаціонарне лікування, за направленням на МСЕК (форма № 088\о) треба звертатися до свого профільного лікуючого лікаря (якщо лікувався з приводу травми — до травматолога, якщо з приводу поранення — до хірурга або до травматолога (залежно від ураження кісток скелета), якщо з приводу серцево-судинних захворювань — до кардіолога тощо).

2. Діючий військовослужбовець має звернутися з рапортом щодо проходження МСЕК до безпосереднього командира. Після його розгляду командир в/ч надасть дозвіл на залишення військової частини для проходження МСЕК.

3. Якщо військовослужбовець перебуває за межами військової частини (наприклад, у відпустці за станом здоров’я), йому слід звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), який може надати направлення на проходження МСЕК (П.11 Постанови КМУ від 23 лютого 2022 р. № 154 «Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки»).

4. Якщо особу звільнено з військової служби, направлення на МСЕК також може дати сімейний лікар. У цьому випадку порядок дій такий:

• Слід звернутися до сімейного лікаря у районній лікарні або в місцевому воєнному госпіталі до профільного лікаря (травматолог, невропатолог тощо) з проханням скликати МСЕК.

• Сімейний лікар виписує електронні направлення до профільних спеціалістів.

• Необхідно пройти консультації всіх лікарів (обов’язково робити виписки на фірмових бланках лікарні з печаткою лікаря).

• Всі висновки потрібно принести знову до сімейного лікаря. Він оформлює направлення на МСЕК (форма № 088\о). Потім лікар передає документи комісії або пацієнт робить це самостійно.

Потрібно врахувати, що під час дії воєнного стану та протягом 6 місяців після його припинення чи скасування проведення медико-соціальної експертизи здійснюється за направленням ЛКК (лікарсько-консультативної комісії) незалежно від місця реєстрації чи проживання. У разі, якщо пацієнт звертається для встановлення інвалідності й не може прибути на огляд до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії.

Вплив наявності групи інвалідності, отриманої до травми\поранення, на проходження МСЕК

Так, на процес проходження МСЕК впливає наявність групи інвалідності, навіть якщо її набуто в цивільних обставинах. У разі, якщо травми, поранення, контузії, отримані під час виконанні бойових завдань, призвели до ампутації кінцівок, втрати внутрішніх органів чи повної стійкої втрати органом його функцій, МСЕК може здійснити переогляд та призначити інвалідність на ступінь вище за попередню, але не вище як І групи.

Переогляд з метою підвищення групи інвалідності відбувається після заяви особи або її законного представника у разі змін у стані здоров’я і працездатності особи з інвалідністю або за рішенням суду (ст. 7 ЗУ «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні»).

Документи для проходження МСЕК

Для проходження обстеження МСЕК потрібно підготувати такі документи:

• направлення на МСЕК (форма № 088/о);

• паспорт або ID-картка з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;

• копію ідентифікаційного коду;

• військовий квиток або посвідчення офіцера (копія);

• військово-облікові документи (довідка про проходження військової служби, витяг з послужного списку) або їхні копії;

• свідоцтво про хворобу або довідка ВЛК, або витяг з протоколу засідання штатної ВЛК про встановлення причинного зв’язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв);

• медичну документацію, оригінали (виписки з амбулаторної карти ф. 025/о, виписки з історії хвороби стаціонарного хворого ф. 027/о, результати лабораторних, інструментальних, променевих обстежень, консультативні висновки профільних обласних спеціалістів тощо) та амбулаторну картку хворого.

У разі, якщо громадянин є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (або особою, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи чи постраждала від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії):

• посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи або посвідчення учасника ліквідації ядерних аварій відповідної категорії, або посвідчення потерпілого від радіаційного опромінення) відповідної категорії;

• експертний висновок міжвідомчої експертної комісії з установлення причинного зв’язку хвороби, інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінення та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС про причинний зв’язок захворювання з Чорнобильською катастрофою;

• копію витягу з наказу командира військової частини про виключення зі списків особового складу частини / звільнення з військової служби (за наявності);

• довідку про обставини травми (за потреби);

• посвідчення УБД (за наявності);

• копію трудової книжки (за наявності).

Під час проходження МСЕК потрібно мати із собою оригінали зазначених документів.

Після закінчення обстеження видається довідка про встановлення групи інвалідності із зазначенням причинного зв’язку інвалідності або зазначається ступінь втрати професійної працездатності.

Виїзна чи заочна МСЕК

Як тільки стан здоров’я пацієнта стабілізується, йому необхідно звернутися до завідувача відділення, у якому він перебуває на лікуванні, з проханням пройти МСЕК. Документи на МСЕК подає медичний заклад.

Для оформлення рішення МСЕК скликається виїзна МСЕК.

У разі, якщо людина звертається для встановлення інвалідності й не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може ухвалювати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії (п.1.1. Постанови КМУ від 8 березня 2022 р. № 225 «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України»).


Анонси подій

25 квітня 2025 року о 10-00 в приміщенні Гребінківської міської ради (м. Гребінка, провулок Олексія Припутня, 1)  відбудеться засідання постійної комісії з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження, транспорту, зв’язку та сфери послуг;

об 11-00 - засідання опікунської ради;

о 14-00 -  спільне засідання постійних депутатських комісій з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестицій та підприємництва, з питань соціального захисту, охорони здоров’я, молоді, фізичної культури та спорту, освіти, культури та виконавчого комітету.

29 квітня 2025 року о 10-00 -  спільне засідання постійних депутатських комісій з питань містобудування, планування територій, будівництва, архітектури, земельних відносин, природокористування та з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики, регламенту та засобів масової інформації.

8 квітня 2025 року

Згідно з розпорядженням міського голови № 392 від 8 квітня 2025 року 30 квітня 2025 року о 1000 годині в приміщенні Гребінківської міської ради (пров. Олексія Припутня, 1) відбудеться засідання 55-ї сесії Гребінківської міської ради восьмого скликання.

Актуально
23 квітня 2025 року

Інформаційне повідомлення  про проведення громадського обговорення до проєктів рішень сесії Гребінківської міської ради «Про ліквідацію закладу дошкільної освіти «Сонечко» с. Рудка Гребінківської міської ради Полтавської області» та «Про ліквідацію закладу дошкільної освіти «Берізка» с. Почаївка Гребінківської міської ради Полтавської області».

23 квітня 2025 року

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення до проєктів рішень сесії Гребінківської міської ради «Про ліквідацію Тарасівської гімназії Гребінківської міської ради Полтавської області», «Про ліквідацію Овсюківської гімназії Полтавської області» та «Про ліквідацію Короваївської гімназії Гребінківської міської ради Полтавської області».

Інформація про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності.

Повідомлення про оприлюднення проєкту документа державного планування " Внесення змін до Детального плану території для будівництва сонячної електростанції за межами населених пунктів Почаївської сільської ради Гребінківського району Полтавської області "   та звіту про його стратегічну екологічну оцінку на сайті та в Єдиному реєстрі стратегічної екологічної оцінки за № 20-02-13688-25

Комунальне підприємство Гребінківський ККПінформує!

Поховання померлих (загиблих) осіб, визначення місця поховання  здійснювати з попереднім погодженням та дозволом від КП  «Гребінківський комбінат комунальних підприємств».

Про встановлення тарифів на послуги з управління побутовими відходами, що надаються КП «Гребінківський комбінат комунальних підприємств».

Перелік податкових агентів, які здійснюють справляння туристичного збору на території Гребінківської міської територіальної громади.

Звіт про здійснення заходів післяпроектного моніторингу довкілля за період від 04.09.2024 до 31.12.2024 ВСП «Харківська дирекція» філії «Центр будівельномонтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Українська залізниця».

Детальніше

Про встановлення тарифів на послуги з управління побутовими відходами, що надаються КП «Гребінківський комбінат комунальних підприємств».

Інформація про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності у сфері оцінки землі.

Контакти для ветеранів війни та членів родин загиблих Захисників та Захисниць з числа ВПО.

Переглянути.

Інформаційне повідомлення про проведення в електронній торговій системі продажу на аукціоні з умовами об’єкта малої приватизації нежитлової будівлі за адресою: Полтавська обл., Лубенський р-н, м. Гребінка, вул. Ярослава Мудрого, буд. 32.

Інформування про висновок з оцінки впливу на довкілля та рішення про провадження планової діяльності.

Рішенням виконавчого комітету Гребінківської міської ради від 03.09.2024 №204 виконавцем послуги з постачання теплової енергії на об’єкті Слободо-Петрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Гребінківської міської ради Полтавської області визначено Товариство з обмеженою відповідальністю «КП ТЕПЛО» (Полтавська обл., м. Пирятин, вул. Сумська, 2-Б, ЄДРПОУ 44352823).

До відома платників податків! 

Відповідно до Закону України від 16 січня 2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» на території Гребінківської міської ради ставки місцевих податків і зборів на 2025 рік залишились без змін. 

Протокол засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування складу молодіжної ради при Гребінківській міській раді.

Посилання для перегляду

16 квітня 2024 року

Інформаційна довідка до проєкту рішення сесії Гребінківської міської ради «Про ліквідацію Березівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів  Гребінківської міської ради та Рудківської гімназії Гребінківської міської ради».

16 квітня 2024 року

Інформаційне повідомлення про проведення громадських обговорень проєкту рішення сесії Гребінківської міської ради «Про ліквідацію Березівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Гребінківської міської ради та Рудківської гімназії Гребінківської міської ради».

Карта фонду захисних споруд цивільного захисту.

Контакти осіб, відповідальних за проведення моніторингу, інформування та надання інформації щодо реалізації державних та міжнародних програм підтримки бізнесу.

11 квітня 2023 року

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення проєкту рішення сесії Гребінківської міської ради «Про ліквідацію закладів загальної середньої освіти Гребінківської міської ради»

11 квітня 2023 року

Інформаційна довідка до проєкту рішення сесії Гребінківської міської ради «Про ліквідацію закладів загальної середньої освіти Гребінківської міської ради»

Контакти Головного управління національної сервісної служби України в Полтавській області.

Рекомендації населенню щодо дій в зонах з підвищеною небезпекою перебування, а також зонах з відносно безпечним перебуванням. 

Інформація про укриття населення Гребінківської міської територіальної громади та порядок оповіщення при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру.

Про запобігання можливим терористичним актам, актам незаконного втручання в діяльність залізничного транспорту та недопущення накладання сторонніх предметів на залізничну колію.

4 листопада 2021 року

У відповідності до внесених змін  Постановою  КМУ №1022 від 08.09.2021 року  до Постанови КМУ  №830 від  21 серпня 2019 року  «Про правила надання послуг з постачання  теплової енергії»  у частині зміни договірних відносин  між надавачем послуг та споживачем ТОВ «КП ТЕПЛО» надає типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії та заяву приєднання до договору.

11 серпня 2021 року

Держпраці звертається до роботодавців, суб`єктів господарювання та громадян Полтавщини.

Інформація про Лубенський районний сектор №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області.

На військову службу за контрактом у Збройні Сили України запрошуються громадяни України, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту, віком від 20 до 45 років і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.


© 2025 Гребінківська міська рада Powered By AMCMS v5.0 (0.575916 sec.)