Через воєнні дії в країні наша економіка зазнала суттєвих змін. З метою зменшення фінансового навантаження на бізнес до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» були внесені зміни.
Передусім вони стосуються фізичних осіб-підприємців, які провадять діяльність за спрощеною та загальною системами оподаткування, займаються незалежною професійною діяльністю, а також членів фермерських господарств. Саме їм з 1 березня 2022 року та впродовж 12 місяців після скасування воєнного стану дозволено не нараховувати та не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Однак слід пам’ятати, що згідно з пенсійним законодавством до страхового стажу зараховуються тільки ті періоди роботи, за які повністю сплачені страхові внески у розмірі не менше мінімального. Наразі це 1474 грн (22% від 6700 грн - мінімальної зарплати). Відповідно, щомісячна зарплата не повинна бути меншою за мінімальну.
Разом з тим - це не єдиний випадок, коли працівник може втратити свій страховий стаж. Призупинення трудових відносин, це ситуація, коли роботодавець тимчасово припиняє забезпечувати працівника роботою, а працівник — виконувати свої обов’язки. Людина не отримує зарплату, але її і не звільняють. Немає зарплати - немає і сплати єдиного внеску.
Таким чином, незалежно від того, у якому форматі ви співпрацюєте з роботодавцем, для того щоб до страхового стажу був зарахований повний місяць, сума сплаченого внеску має бути н менша мінімальної.
Принагідно інформуємо, що вийти на пенсію за віком цьогоріч можна за наявності не менше 30 років стажу, а зручна форма самоконтролю своїх соціальних прав - це реєстрація на Вебпорталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua. з періодичним переглядом інформації особистої картки.