На сходку, яка відбулася 15 грудня 2014 року з ініціативи жителів північної частини міста, були запрошені представники влади, засоби масової інформації, керівництво Гребінківської філії ПАТ «Полтаваобленерго». На зібранні, яке було розпочато о 18 годині на вул. Шмідта, були присутні Князєєв Олександр Володимирович, заступник голови районної державної адміністрації, Зінченко Володимир Миколайович, заступник міського голови та депутати міської ради: Івасик С.С., Назаренко С.І., Дудченко П.Ю., Чечель В.П.
Хотілося б зазначити, що до компетенції міської ради не відноситься питання забезпечення безперебійного постання електроенергії, а також погодження графіків аварійних відключень.
Як уже повідомлялося в засобах масової інформації, Національна енергетична компанія «Укренерго» з 1 грудня 2014 року запровадила графіки аварійних відключень. Економія торкнулося не лише промислових споживачів, а й усіх мешканців України. Головна причина поновлення практики 1990-х – дефіцит вугілля через бойові дії, який призвів до того, що на складах ТЕС немає достатньої кількості палива для виробництва електроенергії.
Графік аварійних відключень (ключове слово – аварійних!) – це не календарний план з розбивкою по датах і часу. Це перелік ліній електропередач, які підлягають відключенню по команді диспечера енергосистеми. Як повідомив начальник центральної диспетчерської служби ПАТ «Полтаваобленерго» Григорій Глущенко (опубліковано в газеті «Зоря Полтавщини» від 12 грудня 2014 року на стр. 5): «на Полтавщині графік складається з 10 черг, кожна з яких має свою потужність, перші 5 черг – це промислові споживачі міст Полтави та Кременчука. Якщо зняття цієї потужності виявляється замало, тоді диспечер енергосистеми застосовує його і до побутових споживачів. Об’єкти життєзабезпечення – котельні, лікарні, дошкільні, шкільні заклади та інші (а також відповідно мікрорайони в яких вони розміщені) – знаходяться у самомому кінці графіка аварійних відключень. Попередити про відключення при аварійних ситуаціях зазделегідь немає ніякої можливості».
Під час зустрічі жителі північної частини міста висловили цілком зрозуміле невдоволення відключенням електроенергії на 6 годин і більше. Але ситуація дуже не проста. Представникам ПАТ «Полтаваобенерго» необхідно розробити графік почергового відключення різних мікрорайонів міста та запровадити його, всім споживачам дотримуватися режиму економії електроенергії. Хотілося, щоб всі зрозуміли також, що нинішня ситуація і ситуація початку 90 років різниться в тому, що в 90-х відключали електроенергію через проблему несвоєчасно проведених розрахунків, а зараз через аварійність системи електропостачання, яка спричинена зупинкою енергоблоків, відсутністю вугілля на електростанціях.