Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій рекомендувала закладам освіти області перейти на дистанційну форму навчання.
Зокрема, установам загальної середньої освіти – перевести учнів 5-11 класів на онлайн-навчання з 31 січня по 12 лютого. У закладах професійної (професійно-технічної) освіти організувати перехід на дистанційну та/або змішану форму із внесенням відповідних змін до графіка освітнього процесу й розкладу занять із 31 січня по 12 лютого. У вишах і закладах фахової передвищої освіти запровадити дистанційну форму з 31 січня по 25 лютого.
Дитячі садочки, спеціальні заклади освіти й молодша школа (1-4 класи) працюватимуть у звичному режимі, але з дотриманням усіх карантинних вимог.
«За останню добу захворіли 90 учнів, 3 956 школярів та 178 класів пішли на самоізоляцію. На дистанційну форму навчання переведено 10 закладів. Тож на сьогодні ми маємо нагальну потребу в запровадженні дистанційного навчання», – зазначила в.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА Галина Власюк.
Вона додала, що відповідні рекомендації щодо запровадження онлайн-навчання Міністерство освіти і науки України спрямувало засновникам і керівникам навчальних закладів.
В.о. генерального директора ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Андрій Хайлов поінформував, що нині на COVID-19 в області хворіють 557 дітей, із них шкільного віку – 443 дитини.
«На Полтавщині за останні 7 днів захворюваність серед дітей зросла на 170%, більше ніж у 2,5 разу. Серед тих, хто продовжує лікуватися від коронавірусної хвороби, – 8,7% дітей. Нині в регіоні встановлена циркуляція штамів «Омікрон» та «Дельта». Темпи зростання захворюваності серед дітей значно перевищують темпи серед інших вікових груп і можуть вплинути на ускладнення епідситуації. Тож з огляду на зазначені показники необхідно запровадити обмежувальні заходи серед дітей старшого віку», – зазначив Андрій Хайлов.
Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак додав, що серед дитячого населення збільшується й рівень захворюваності на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції.
«Якщо вжити всіх необхідних заходів, ситуація має стабілізуватися», – сказав Віктор Лисак.
Наголосив на необхідності дотримуватися протиепідемічних вимог і додав, що саме вакцинація – ефективний засіб унеможливити поширення коронавірусу.