18 вересня 2021 року
37400, Полтавська обл., Гребінківський р-н, м. Гребінка, вул. Ярослава Мудрого, буд. 35, e-mail: 13956272@mail.gov.ua
Головне меню
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 23
візитів сьогодні: 52
візитів всього: 153891
Ми в соціальних мережах
Кол-центр АТ "Полтаваобленерго"
Корисні посилання
Актуальні гранти
Свята та події
Українське ділове мовлення. Календар свят
Пошук по сайту
 
Які сертифікати про вакцинацію наразі є в Україні та де їх застосовувати
13 вересня 2021 року 11:28

Внутрішній сертифікат – паперовий

Українці, які пройшли повний курс вакцинації (зробили два щеплення), можуть отримати внутрішній ковідний сертифікат. Він є як у паперовому вигляді, так і в електронному.

Паперовий сертифікат можна отримати у сімейного лікаря, з яким підписана декларація. Під час щеплення спеціалісти одразу вносять дані до системи helsi, де сімейний лікар бачить, коли, де та яким препаратом була проведена вакцинація.

Формування ковідного сертифікату відбувається на основі даних, які лікар вніс в електронну медичну карту.

Важливо перевірити, чи коректно лікар вніс і особисті дані – ім’я-прізвище, контактні дані тощо.

Також такий ковідний сертифікат може бути сформований у разі наявності негативного ПЛР-тесту.

Тобто, для того, щоб отримати внутрішній паперовий сертифікат про вакцинацію, треба звернутися до свого сімейного лікаря і після формування забрати у нього документ.

Внутрішній сертифікат – електронний

Окрім паперового сертифікату, можна отримати електронний – з усіма аналогічними даними. Зробити це можна доволі просто у додатку «Дія». Наразі він доступний тільки тим, хто пройшов повний курс вакцинації.

Для того, щоб отримати такий сертифікат, потрібно зайти у додаток «Дія» на смартфоні та перейти у розділ «Послуги».

Що робити далі:

у переліку доступних послуг оберіть «COVID-сертифікат».

Там буде також інформація, для чого потрібен сертифікат та яка саме інформація у ньому міститься.

натисніть «Отримати сертифікат»;

ознайомтесь зі змістом заяви про передачу данних та поставте галочку «Ознайомився»;

поставте Дія. Підпис.

Для цього підпису потрібно просканувати обличчя за допомогою камери, виконуючи вказівки додатку.

Внутрішній сертифікат також містить фотографію (її підтягують з іншого документу, наприклад, закордонного паспорту). Фото потрібне для того, щоб одразу ідентифікувати людину, якщо вона, приміром, прийде на якийсь захід, де попросять підтвердити факт вакцинації.

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, послуга буде доступна вже на другий день після отримання другої дози або навіть і в той самий день.

Міжнародний сертифікат

У додатку «Дія» одразу з внутрішнім сертифікатом, можна отримати міжнародний.

Процедура аналогічна, як і з внутрішнім сертифікатом.

У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, що COVID-сертифікат в Україні видається на підставі щеплення п’ятьма вакцинами, схваленими Всесвітньою організацією охорони здоров’я:

AstraZeneca;

Comirnaty/Pfizer-BioNTech;

SpikeVax/Moderna;

CoronaVac/Sinovac-Biotech;

Janssen (Johnson&Johnson).

Міжнародний сертифікат призначений для перетину кордону країн-членів ЄС чи інших країн, з якими укладена угода про взаємне визнання цих документів.

Перевірити, які країни визнають ті чи інші вакцини можна на карті Міністерства закордонних справ. Також можна скористатися чат-ботом у Telegram, який надішле всю інформацію про країну.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Інший актуальний документ – міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Його так само можуть отримати ті, кого пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, але він не видається на основі даних про одужання від коронавірусу або негативного ПЛР-тесту.

Такий документ можна отримати лише в паперовій формі у сімейного лікаря чи в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я.

Для цього, аналогічно як і з внутрішнім паперовим сертифікатом, потрібно звернутися до свого лікаря. Документ заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою.

Цей сертифікат також можна використовувати для подорожей за кордон. Він ратифікований Україною та міжнародним співтовариством.

«Кольорові» сертифікати

В Україні також планують ввести внутрішні «зелений» і «жовтий» сертифікати вакцинації від коронавірусу. Вони даватимуть певні привілеї для тих, хто зробив дві дози щеплення, наприклад, на відвідування спортзалів, ресторанів чи торгових центрів.

Таке нововведення нещодавно анонсував головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Фактично, ці сертифікати – розподілення внутрішнього сертифікату.

«Жовтий» видаватиметься після першої дози і діятиме між щепленнями (21 чи 28 днів, залежно від вакцини). Для людини з таким сертифікатом діятимуть ті самі послуги.

«Зелений» сертифікат видається після того, як людина отримала дві дози вакцини. Скільки саме він буде діяти – поки невідомо. Також поки невідомо, коли їх зможуть впровадити.

Наразі електронні ковід-сертифікати про повний курс вакцинації діють півроку. Чи буде термін продовжено або чи потрібна буде третя доза вакцини, поки також невідомо.

 

Інформація взята з аналітичного

порталу "Слово і діло"


Анонси подій
7 вересня 2021 року

Згідно з розпорядженням міського голови № 323 від 7 вересня 2021 року, 22 вересня 2021 року о 1400 годині в приміщенні міського Будинку культури (м. Гребінка, вул. Євгена Гребінки, 13) відбудеться засідання 13-ї сесії Гребінківської міської ради восьмого скликання.

Актуально

Гребінківська міська рада оголошує конкурс на заміщення вакантної посади  начальника відділу земельних відносин та охорони навколишнього середовища.

2 вересня 2021 року

Виконавчий комітет Гребінківської міської ради інформує про оголошення конкурсів з відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки (визначення ринкової вартості для подальшої приватизації) майна комунальної власності Гребінківської міської територіальної громади.

11 серпня 2021 року

Держпраці звертається до роботодавців, суб`єктів господарювання та громадян Полтавщини.

3 червня 2021 року

Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта - рішення виконавчого комітету Гребінківської міської ради «Про затвердження Правил приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення міста Гребінка».

Регіональне відділення Фонду державного майна України надає інформацію про об'єкт державної власності, що підлягає приватизації в 2021 році.

30 березня 2021 року

Гребінківська міська рада з метою виконання підпункту 2 пункту 1 Указу Президента України від 22 липня 2019 року №542/2019 «Про заходи щодо протидії рейдерству», інформує мешканців Гребінківської об’єднаної територіальної громади про необхідність перенесення до 2021 року до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, обмеження (обтяження) у їх використанні, зареєстровані до 1 січня 2013 року у Державному реєстрі земель.

11 березня 2021 року

Курс тренінгів “Соціальне підприємництво в сфері обслуговування та харчових технологій” від Полтавського кооперативного коледжу.

5 листопада 2020 року

Відповідно до розпорядження міського голови від 05.11.2020 року 419 «Про перенесення робочих днів в 2021 році»...

30 вересня 2020 року

Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акта рішення Гребінківської міської ради Полтавської області «Про затвердження Положення про оренду майна Гребінківської міської об’єднаної територіальної громади та забезпечення відносин у сфері оренди комунального майна».

11 червня 2020 року

Полтавська регіональна філія ДП "Центр ДЗК" інформує...

Інформація про Гребінківський районний сектор Філії Державної установи "Центр пробації" в Полтавській області.


© 2021 Гребінківська міська рада Powered By AMCMS v5.0 (0.488124 sec.)