Боротьба з амброзією – справа кожного. Вже десятки років Україна страждає від поширення карантинних рослин. Однією з таких залишається амброзія полинолиста . Ця північноамериканська гостя швидко довела що пристосовується до різних умов та здатна пригнічувати як інші рослини так і людину.
Зарості амброзії – проблема не окремого мікрорайону міста, сіл району, присадибних ділянок чи сільськогосподарських товариств. В районі безліч ділянок, які поросли амброзією, а шкоду завдають як цілі поля, так і один маленький кущик. Позбавиться отруйної рослини можна лише шляхом проведення систематичного очищення ділянок і не тільки зі застосуванням гербіцидів.
На кому лежить відповідальність за те, що в посівах сільськогосподарських культур найчастіше більше амброзії, ніж культурних рослин, а на клумбах і газонах вона процвітає? Хто відповідає за амброзію? Це банальне питання має бути адресоване всім тому що всі разом і кожен окремо несемо відповідальність за територію нашого «будинку».
Організація робіт щодо боротьби із амброзією, її знищення – це обов’язок не тільки міських рад але і всіх власників земель, керівників організацій та підприємств усіх форм власності, управління житлово-комунального господарства, вуличних комітетів, громадян (відповідно до Закону України «Про карантин рослин», Закону України «Про благоустрій населених пунктів»). Тобто боротьба з бур’янами, в тому числі з амброзією полинолистою, - обов’язок кожного громадянина, підприємця, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, громад та посадових осіб. Однак не всі особи, відповідальні за виконання даних рішень, не в повній мірі сказати забули про свій внесок боротьби з амброзією на території нашого району, міста. Просто глуха стіна байдужості.
Управління фітосанітарної безпеки закликає всіх небайдужих до свого здоров’я, екологічного стану нашого міста, району до плідної співпраці по знищенню амброзії на засмічених ділянках. Подбати про чистоту довкілля та фізичне здоров’я людей – справа кожного.