21 листопада 2024 року
37400, Полтавська обл., Лубенський р-н, м. Гребінка, пров. Олексія Припутня, буд. 1, e-mail: 13956272@mail.gov.ua
Головне меню
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 94
візитів сьогодні:
візитів всього: 177148
Ми в соціальних мережах
Кол-центр АТ "Полтаваобленерго"
Корисні посилання
Запобігання домашньому насильству
Актуальні гранти
Свята та події
Українське ділове мовлення. Календар свят
Пошук по сайту
 
Вакцинація від COVID-19: чи потрібно вводити третю дозу препарату та навіщо
4 серпня 2021 року 18:08

Чи потрібно вводити третю дозу вакцини від коронавірусу, що про це кажуть учені та ВООЗ? Спробуємо розібратися.

Нові більш агресивні штами коронавірусу змушують учених і медиків шукати способи, як посилити ефект від вакцинації. Серед варіантів, які вже використовують – збільшення проміжку між першою і другою дозою, а також комбінування різних препаратів. Крім того, обговорюється (а деякі країни вже взяли на озброєння) введення бустерної дози вакцини.

Що таке бустерна доза вакцини

Бустерна вакцина – це додаткові дози вакцини, які повинні забезпечувати додатковий захист від хвороб. Це застосовується при багатьох вірусних інфекціях, включаючи грип (потрібна ревакцинація щороку), правець, дифтерію і кашлюк (кожні 10 років).

Деякі вакцини можуть бути більш ефективними, якщо вводити їх часто і меншими дозами, ніж дати одноразово велику дозу препарату. Такий підхід дає змогу імунній системі краще виробити відповідь. Коли імунна система запам'ятовує певні антигени, які активували її раніше, вона набагато швидше відреагує на них під час наступної «зустрічі».

Ревакцинацію проводять через дві причини. Перша – імунітет із часом природним чином слабшає, бустерна вакцина допомагає підтримувати його. Друга причина – поява нових штамів вірусу.

Додаткова доза вакцини від COVID-19 може дати більш стійкий імунітет

Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю на початку липня повідомило, що через 6 місяців після вакцинації Pfizer/BioNTech ефективність препарату в запобіганні захворюванню знизилася до 64%. Втім, вакцина залишається на 95% ефективною проти тяжкого перебігу хвороби.

Однак фармацевтичні компанії Pfizer і BioNTech ще з лютого цього року тестують введення третьої дози вакцини, щоб вивчити, чи покращиться імунна відповідь. Перші результати дослідження вже є.

Кілька тижнів тому Pfizer і BioNTech повідомили, що отримали «обнадійливі дані» у випробуваннях бустерної дози вакцини проти коронавірусу. За їхніми даними, якщо через пів року після другої дози ввести третю, то рівень антитіл буде в 5-10 разів вище, ніж після двох ін'єкцій. Більш точні результати компанії обіцяли оприлюднити найближчим часом.

Американська компанія Moderna також досліджує можливість вводити третю дозу вакцини, щоби підвищити ефективність проти бразильського і південноафриканського штамів коронавірусу. Попередні випробування показали, якщо вколоти бустерну дозу препарату через 6-8 місяців після другої дози, то організм вироблятиме більше антитіл.

Є деякі дані також щодо ефективності третьої дози китайської Sinovac. У червні їх представив глава компанії-виробника. Клінічні випробування показали, якщо через пів року після другої дози ввести ще одну, то за тиждень рівень антитіл виросте в 10 разів, а через 15 днів – в 20 разів. Однак компанія буде проводити ще більш тривалі дослідження, перш ніж робити остаточні висновки.

Національний інститут здоров'я в США в червні запустив випробування, щоб визначити безпеку і ефективність третьої дози вакцини від іншого виробника. Вчені будуть стежити за учасниками дослідження протягом року після отримання третьої дози. Тобто про результати ми дізнаємося не раніше середини 2022 року.

ВООЗ проти введення третьої дози вакцини

Європейське агентство з лікарських засобів, як і у випадку з комбінуванням вакцин, наразі не дало однозначної рекомендації. Але видання Euractiv з посиланням на джерела писало, що в Євросоюзі вважають дуже ймовірним сценарій з використанням третьої дози вакцини. Видання також повідомляє, що компанія Pfizer скоро звернеться до EMA з цього приводу.

Всесвітня організація охорони здоров'я дивиться на це питання не тільки з медичної точки зору, але й морально-етичної. У ВООЗ стримано ставляться до ідеї почати вакцинувати дітей і підлітків і проти використання бустерної дози вакцини.

Директор ВООЗ Тедрос Гебреїсус дорікнув виробникам вакцин, які досліджують використання третьої дози, заявивши, що замість цього потрібно зосередитися на наданні вакцини бідним країнам.

У ВООЗ також заявили, що на сьогодні немає доказів того, що повністю вакцинованим людям дійсно буде потрібна додаткова доза.

За попередніми підрахунками організації, якщо 11 країн із доходом вище середнього і високим підуть на ревакцинацію свого населення (або навіть тільки деяких категорій) на це піде близько 800 млн доз вакцини.

Які країни дозволили вводити третю дозу вакцини проти COVID-19

США ще не ухвалили рішення про застосування третьої дози вакцини від коронавірусу. Влада вимагає від компанії Pfizer більше інформації про це.

Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю дозволило вакцинувати третьою дозою людей з ослабленим імунітетом. Бустерну дозу Pfizer отримають, зокрема, ті, хто переніс пересадку серця, легенів, нирок або печінки, а також онкохворі, які проходять хіміотерапію.

У Туреччині третю дозу отримають медичні працівники і люди віком від 50 років. Нещодавно президент Реджеп Ердоган повідомив, що отримав три дози вакцини від коронавірусу – препаратом Sinovac.

В Угорщині з 1 серпня дозволили робити третє щеплення від коронавірусу. Додаткову дозу будуть вводити через чотири місяці після другого щеплення.

Міністерство охорони здоров'я Чилі нещодавно надало результати своїх досліджень, які показали значне зниження ефективності вакцини від Sinovac. Тепер влада хоче робити третє щеплення Pfizer або Moderna тим, хто пройшов курс вакцинації китайським препаратом.

У Великій Британії восени можуть почати вакцинувати третьою дозою людей віком від 50 років і осіб із хронічними захворюваннями.

Чи робитимуть в Україні третє щеплення від коронавірусу

Однозначної відповіді наразі немає. МОЗ ще не ухвалило рішення ані щодо комбінування вакцин, ані щодо використання бустерної дози.


Анонси подій
5 листопада 2024 року

Згідно з розпорядженням міського голови № 985  від 5 листопада 2024 року 22 листопада 2024 року о 1000 годині в приміщенні Гребінківської міської ради (пров. Олексія Припутня, 1) відбудеться засідання 50-ї сесії Гребінківської міської ради восьмого скликання.

Актуально

Інформація про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності у сфері оцінки землі.

Контакти для ветеранів війни та членів родин загиблих Захисників та Захисниць з числа ВПО.

Переглянути.

Інформаційне повідомлення про проведення в електронній торговій системі продажу на аукціоні з умовами об’єкта малої приватизації нежитлової будівлі за адресою: Полтавська обл., Лубенський р-н, м. Гребінка, вул. Ярослава Мудрого, буд. 32.

18 жовтня 2024 року

Інформація про зміну тарифу на послугу з постачання теплової енергії ТОВ "КП ТЕПЛО".

Інформаційне повідомлення про намір встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, що надаються ТОВ «Біоенергосила» на планований період  (з 01 жовтня 2024 року до 30 вересня 2025 року) для потреб установ і організацій, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.

Інформування про висновок з оцінки впливу на довкілля та рішення про провадження планової діяльності.

Рішенням виконавчого комітету Гребінківської міської ради від 03.09.2024 №204 виконавцем послуги з постачання теплової енергії на об’єкті Слободо-Петрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Гребінківської міської ради Полтавської області визначено Товариство з обмеженою відповідальністю «КП ТЕПЛО» (Полтавська обл., м. Пирятин, вул. Сумська, 2-Б, ЄДРПОУ 44352823).

Для громадських слухань надається проєкт “Детальний план території земельної ділянки площею 6,7253 га, кадастровий номер земельної ділянки 5320886000:00:006:0068, за межами населених пунктів (біля с. Тарасівка) Гребінківської міської територіальної громади Лубенського району Полтавської області”.

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту “Детальний план території земельної ділянки площею 6,7253 га, кадастровий номер земельної ділянки 5320886000:00:006:0068, за межами населених пунктів (біля с. Тарасівка) Гребінківської міської територіальної громади Лубенського району Полтавської області”.

До відома платників податків! 

Відповідно до Закону України від 16 січня 2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» на території Гребінківської міської ради ставки місцевих податків і зборів на 2025 рік залишились без змін. 

9 липня 2024 року

Інформація про встановлення селянському фермерському господарству «Україна» тарифу на послугу водопостачання.

Рішення про перейменування вулиць, провулків, які розташовані на території Гребінківської міської ради.

Протокол засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування складу молодіжної ради при Гребінківській міській раді.

Посилання для перегляду

16 квітня 2024 року

Інформаційна довідка до проєкту рішення сесії Гребінківської міської ради «Про ліквідацію Березівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів  Гребінківської міської ради та Рудківської гімназії Гребінківської міської ради».

16 квітня 2024 року

Інформаційне повідомлення про проведення громадських обговорень проєкту рішення сесії Гребінківської міської ради «Про ліквідацію Березівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Гребінківської міської ради та Рудківської гімназії Гребінківської міської ради».

Тарифи з 01.05.2024 року КП «Гребінківський комбінат комунальних підприємств» на управління та обслуговування багатоквартирних будинків у м. Гребінка...

Запрошуємо до Робочої групи з формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Гребінківської міської територіальної громади.

Для громадських слухань надається проєкт “Внесення змін до Детального плану території, обмеженої провулком Пирятинським та залізничними коліями в м. Гребінка Полтавської області”.

До відома платників податків!

Відповідно до Закону України від 16 січня 2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» на території Гребінківської міської ради ставки місцевих податків і зборів на 2024 рік залишились без змін. 

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту «Внесення змін до Детального плану території, обмеженої провулком Пирятинським та залізничними коліями в м. Гребінка Полтавської області».

До відома керівників установ, організацій, комунальних підприємств та всіх зацікавлених сторін громади

Полтавською обласною військовою адміністрацією розробляється Програма комплексного відновлення території Полтавської області. Пропозиції до Програми надсилати відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради на електрону адресу: grebinka16-rada@ukr.net.

Карта фонду захисних споруд цивільного захисту.

Контакти осіб, відповідальних за проведення моніторингу, інформування та надання інформації щодо реалізації державних та міжнародних програм підтримки бізнесу.

Рішення 32 сесії 8 скликання Гребінківської міської ради від 27.04.2023р. №2066 "Про надання дозволу на розробку детального плану території земельної ділянки"

11 квітня 2023 року

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення проєкту рішення сесії Гребінківської міської ради «Про ліквідацію закладів загальної середньої освіти Гребінківської міської ради»

11 квітня 2023 року

Інформаційна довідка до проєкту рішення сесії Гребінківської міської ради «Про ліквідацію закладів загальної середньої освіти Гребінківської міської ради»

Контакти Головного управління національної сервісної служби України в Полтавській області.

Рекомендації населенню щодо дій в зонах з підвищеною небезпекою перебування, а також зонах з відносно безпечним перебуванням. 

Інформація про укриття населення Гребінківської міської територіальної громади та порядок оповіщення при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру.

Про запобігання можливим терористичним актам, актам незаконного втручання в діяльність залізничного транспорту та недопущення накладання сторонніх предметів на залізничну колію.

4 листопада 2021 року

У відповідності до внесених змін  Постановою  КМУ №1022 від 08.09.2021 року  до Постанови КМУ  №830 від  21 серпня 2019 року  «Про правила надання послуг з постачання  теплової енергії»  у частині зміни договірних відносин  між надавачем послуг та споживачем ТОВ «КП ТЕПЛО» надає типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії та заяву приєднання до договору.

28 жовтня 2021 року

На виконання вимог Закону України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення»...

11 серпня 2021 року

Держпраці звертається до роботодавців, суб`єктів господарювання та громадян Полтавщини.

30 вересня 2020 року

Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акта рішення Гребінківської міської ради Полтавської області «Про затвердження Положення про оренду майна Гребінківської міської об’єднаної територіальної громади та забезпечення відносин у сфері оренди комунального майна».

Інформація про Лубенський районний сектор №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області.

На військову службу за контрактом у Збройні Сили України запрошуються громадяни України, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту, віком від 20 до 45 років і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.


© 2024 Гребінківська міська рада Powered By AMCMS v5.0 (0.361076 sec.)