Амброзія полинолиста – карантинний вид бур’яну, який окрім засмічення сільськогосподарських угідь та суттєвого знищення їх урожайності, викликає алергічну реакцію у людини. Діапазон пристосування цієї рослини дуже великий, а людина своєю недбалістю та безгосподарністю створює найсприятливіші умови для інтенсивного її розповсюдження. Сходи амброзії з’являються в травні. Масове цвітіння спостерігається липні – вересні. Розмножується амброзія насінням, одна рослина формує близько 40 тис. насінин. Під час масового цвітіння амброзія полинолиста утворює мільярди пильцевих зерен, котрі піднімаються з потоком повітря і переносяться, особливо на відкритій місцевості, вітром до двох кілометрів, через що в населення, схильного до алергії, з'являється захворювання.
У міських умовах та населених пунктах одним із ефективних заходів знищення амброзії полинолистої є скошування до цвітіння і механічне видалення рослин з ґрунту. Поряд з цим у містах та населених пунктах одним із ефективних заходів сьогодні є висівання газонних та злакових трав. Пам’ятайте – раннє скошування призводить до появи великої кількості бічних пагонів амброзії. Вперше скошувати її ефективно до початку цвітіння з середини липня і до середини серпня, через 3 тижні проводити повторне скошування.
Застосовування гербіцидів залишається найефективнішим та економічно доцільним способом захисту від амброзії, при цьому слід враховувати, що амброзія чутлива до гербіцидів на початку розвитку - до утворення 2-5 справжніх листків, а в подальшому її стійкість зростає.
При роботі з пестицидами слід дотримуватися загально прийнятих державних санітарних правил ДПС 8.8.1, а саме П.6.11.2. Забороняється застосування пестицидів для захисту зелених насаджень на територіях лікувально-профілактичних і дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової промисловості а також усередині густонаселених житлових кварталів.
Таким чином, щоб запобігти поширенню та контролювати чисельність амброзії полинолистої потрібно застосовувати всі заходи одночасно, зокрема запобіжні та винищувальні (механічні, хімічні). В наших руках чистота і благополуччя навколишнього середовища.