5 березня 2021 року
37400, Полтавська обл., Гребінківський р-н, м. Гребінка, вул. Ярослава Мудрого, буд. 35, e-mail: 13956272@mail.gov.ua
Головне меню
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 13
візитів сьогодні: 63
візитів всього: 120024
Погода
Ми в соціальних мережах
Відеопрезентація громади
Кол-центр АТ "Полтаваобленерго"
Корисні посилання
Актуальні гранти
Свята та події
Українське ділове мовлення. Календар свят
Пошук по сайту
 
Увага! Грип птиці!
18 лютого 2021 року 22:24

На сьогоднішній день відмічасться напружена епізоотична ситуація щодо грипу птиці в цілому як в Європі, так i в Україні. У 2020 році виявлено 9 випадків грипу птиці: Вінницькій (1), Миколаївській (5) Київській (2) та Херсонській (1). З початку 2021 року виявлено 2 випадки: в Миколаївській (1) та Київській (1).

Тому, Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області вважає за необхідне нагадати про небезпеку цієї хвороби та необхідність її профілактики.

Грип птиці — гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, викликана вірусом грипу А. Грип птиці характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту та перебігає у виді епізоотій та ензоотій.

Визначені віруси пташиного грипу можуть інфікувати людину i являють значний ризик для її здоров'я. Природним резервуаром вірусів грипу птиці є дикі птахи, особливо мігруюча водоплавна птиця.

До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця.

Джерелом інфекції є хвора i перехворіла птиця, а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання. Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та інші види перелітної птиці, чутливі до вірусу грипу птиці, є переносниками інфекції та природним резервуаром інфекції.

Факторами передачі збудника є: інфікована обмінна тара, корми, інкубаційні яйця, тушки, пір'я. Механічними переносниками можуть бути:персонал, комахи, пухоїди, синантропні птахи, дика перелітна птиця, гризуни.

Проте, інфікування птиці відбувасться в основному повітряно-крапельним шляхом. Bipyc виділяється у навколишнє середовище зі слиною, носовим секретом i послідом.

3 метою забезпечення епізоотичного благополуччя у птахогосподарствах, необхідно постійно здійснювати:

  • нагляд за клінічним станом птиці;
  • ­проведения моніторингових досліджень щодо виявлення антитіл до вірусу грипу птиці та встановлення вірусу грипу серед різних видів диких перелітних та синантропних птахів, птиці птахогосподарств та особистих селянських господарств, іншої птиці, яка утримусться в неволі, тощо.

Для профілактики захворювання птиці на грип керівники та спеціалісти птахогосподарств зобов'язані виконувати вимоги, передбачені Ветеринарно- санітарними правилами для птахівницьких господарств i вимогами до ïx проєктування, затвердженими наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 03 липня 2001 р. № 53, та іншими нормативно-правовими актами.

Власники особистих селянських господарств, діяльність яких пов'язана з утриманням птиці, зобов'язані виконувати положення Ветеринарно—санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах, затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 19 грудня 2006 № 100, та:

  • ­здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;
  • ­на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведения клінічного огляду;
  • ­виконувати вказівки спеціалістів ветеринарної медицини та проводити ветеринарно—санітарні заходи з профілактики та боротьби з грипом птиці;
  • ­виконувати проведения заходів, направлених на попередження виникнення грипу птиці, передбачених Інструкцісю з профілактики та ліквідаціі грипу птиці, затвердженою наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17 жовтня 2011 р. N 547;
  • повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини про всі випадки загибелі птиці або про не властиву їм поведінку;
  • ­до прибуття спеціалістів ветеринарної медицини ізолювати підозрілу на захворювання птицю.

У птахогосподарстві необхідно організовувати постійні заходи, направлені на знищення гризунів, ектопаразитів i недопущення залітання диких, синантропних птахів у пташники, кормоцехи тощо.

В зв`язку з величезною небезпекою цієї хвороби для життя i здоров`я людей та тварин, Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області закликає - беззаперечно дотримуватись ветеринарних i санітарних норм та правил юридичними особами та громадянами, які займаються розведенням птиці.


Актуально
4 лютого 2021 року

Гребінківська міська рада оголошує конкурси на заміщення вакантних посад:

- начальника відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної роботи;

- провідного спеціаліста відділу освіти (2 посади);

- головного спеціаліста відділу земельних відносин та охорони навколишнього середовища;

- головного спеціаліста відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства;

- головного спеціаліста відділу соціального захисту...

Повідомлення про оприлюднення проекту документа державного планування місцевого рівня «Генеральний план та план зонування території міста Гребінка Гребінківського району Полтавської області» та звіту про стратегічну екологічну оцінку проекту.

Відповідно до розпорядження міського голови від 05.11.2020 року 419 «Про перенесення робочих днів в 2021 році»...

Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акта рішення Гребінківської міської ради Полтавської області «Про затвердження Положення про оренду майна Гребінківської міської об’єднаної територіальної громади та забезпечення відносин у сфері оренди комунального майна».

ОКВПТГ "Лубнитеплоенерго" доводить до Вашого відому, що рішенням Полтавської обласної ради № 1390 від 28.08.2020 встановлено тарифи на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води...

Повідомлення щодо встановлення тарифів для виробничого структурного підрозділу «Кременчуцьке територіальне управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Українська залізниця».

Повідомлення щодо встановлення тарифів для абонентів житлових будинків з будинковими приладами обліку теплової енергії по вулиці Локомотивна м. Гребінка.

Повідомлення щодо встановлення тарифів ТОВ «СХІДТЕПЛОЕНЕРГО».

Полтавська регіональна філія ДП "Центр ДЗК" інформує...

5 червня 2020 року

Інформація про намір встановлення скоригованого розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії та їх розподіл  між споживачами ОКВПТГ "Лубнитеплоенерго" по м.Гребінка.

Інформація щодо укладання договорів про надання комунальних послуг у багатоквартирних будинках.

ОКВПТГ "Лубнитеплоенерго" надає інформацію про контактні телефони для звернень та графіки прийому громадян керівництвом.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України надало роз’яснення щодо особливості земельної реформи.

Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта рішення виконавчого комітету Гребінківської міської ради «Про затвердження Правил приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення міста Гребінка».

Інформація про Гребінківський районний сектор Філії Державної установи "Центр пробації" в Полтавській області.


© 2021 Гребінківська міська рада Powered By AMCMS v5.0 (0.261841 sec.)