Бюро по працевлаштуванню населення, які діяли на той час, перетворилися на спеціалізовані установи, завданнями яких стали регулювання зайнятості, професійна орієнтація, працевлаштування, соціальна підтримка тимчасово непрацюючих громадян.
Нині служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи. На безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття, професійного навчання, здійснює виплату матеріального забезпечення безробітним.
За 30 років діяльності Державної служби зайнятості:
*впроваджена система соціального захисту населення від безробіття на страхових засадах;
*створена система соціального партнерства;
*розроблені та введені новітні технології у сфері надання соціальних послуг, у тому числі Єдину інформаційно - аналітичну систему служби зайнятості, зокрема єдиний банк даних вакансій по всій Україні.
За 30 років роботи Полтавської обласної служби зайнятості:
*скористалися послугами – 2 420 тисяч незайнятих громадян;
*працевлаштовано – 948 тисяч шукачів роботи;
Зокрема, працевлаштовано на новостворені робочі місця:
-з наданням дотації роботодавцю для покриття витрат на заробітну плату прийнятих працівників – 12,8 тисячі осіб;
-з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 5,1 тисячі людей;
-з компенсацією роботодавцю витрат на оплату праці прийнятих працівників з числа внутрішньо переміщених осіб – 133 громадян.
*професійну підготовку та перепідготовку пройшли – 154,2 тисячі безробітних;
*взяли участь в оплачуваних громадських роботах – 382,2 тисячі осіб;
*започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово для заняття підприємницькою діяльністю – 9,6 тисячі людей.