Нараховані у квітні-листопаді 2020 року страхові виплати, медичні
та соціальні послуги для потерпілих на виробництві Полтавщини профінансовано в повному обсязі
26 листопада 2020 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ “Прикінцеві положення” Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2020 рік”, відповідно до якого було відновлено фінансування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України медичних і соціальних послуг та одноразових страхових виплат для потерпілих на виробництві, а також відновлено направлення на реабілітаційне лікування застрахованих осіб (працюючих громадян) після перенесених захворювань і травм.
Після зняття на законодавчому рівні обмежень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – управління) у найкоротші терміни направило понад 4,7 млн грн на фінансування призупинених з квітня поточного року виплат, у тому числі на:
- одноразові допомоги для 33 потерпілих на виробництві – 457,4 тис. гривень;
- одноразові допомоги членам 8 сімей у разі смерті потерпілого на виробництві – 1871,5 тис. гривень;
- лікарські засоби та вироби медичного призначення для 72 потерпілих на виробництві – 543,3 тис. гривень;
- витрати на спеціальний медичний догляд для 15 потерпілих на виробництві – 476,6 тис. гривень;
- витрати на постійний сторонній догляд для 61 потерпілого на виробництві – 973,6 тис. гривень;
- витрати на побутове обслуговування 40 потерпілих на виробництві – 305,7 тис. гривень;
- інші витрати – 104,6 тис. гривень.
Повноцінне відновлення здійснення раніше призупинених виплат Фонду соціального страхування України стало важливим кроком у соціальному захисті осіб з інвалідністю, потерпілих на виробництві та застрахованих осіб, для яких підтримка Фонду є опорою в непростих умовах буденності.
Соціальні гарантії для лікарів-інтернів та студентів-медиків V-VI курсів, які залучені до боротьби з пандемією
Невтішна щоденна статистика щодо кількості інфікованих українців гострим респіраторним захворюванням СОVID-19, непомірне навантаження на медичну систему, тотальна захворюваність на коронавірус серед працівників закладів охорони здоров’я викликали необхідність залучення до боротьби з пандемією лікарів-інтернів та студентів-медиків V-VI курсів.
За таких умов держава не могла не передбачити соціальних гарантій для молодих фахівців, що перебуваючи на завершальних етапах навчання в медичних вишах, ризикуватимуть власним здоров’ям, допомагаючи лікарям закладів охорони здоров’я протидіяти епідемії.
09 грудня 2020 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови “Деякі питання надання страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою СОVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2” від 17.06.2020 № 498 (далі – Постанова № 498). Внесені зміни передбачають розширення дії порядку здійснення державних страхових виплат у разі інвалідності або смерті медичних працівників через професійну хворобу СОVID-19 на лікарів-інтернів та студентів-медиків V-VI курсів, залучених до боротьби з коронавірусом.
Страхові виплати в разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою СОVID-19 проводить Фонд соціального страхування України за кошти державного бюджету. Механізм надання та розміри зазначених страхових виплат передбачені Порядком здійснення страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою СОVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-COV-2, затвердженим Постановою № 498.
Також рішенням Уряду до переліку документів, необхідних для призначення Фондом соціального страхування України виплати, додано довідку про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, потреби у наданні медичної та соціальної допомоги, яка видається медико-соціальною експертною комісією.