Кабінет Міністрів України 21.08.2019 року ухвалив постанову №823 “Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю”, затвердивши Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі - Порядок), згідно з яким органам місцевого самоврядування повернено право здійснювати контроль з питань:
- своєчасної та повної оплати праці;
- дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці;
- оформлення трудових відносин.
Інспекційні відвідування проводитимуться з таких підстав:
1) за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;
2) за зверненням фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин;
3) за рішенням суду;
4) за повідомленням посадових осіб органів державного нагляду (контролю), правоохоронних органів;
5) за інформацією Державної служби статистики України, Державної податкової служби України, Пенсійного фонду України та їх територіальних органів; профспілкових органів;
6) у разі невиконання припису, тощо.
Під час проведення заходу контролю обов’язковою є вимога інспектора праці про надання об’єктом відвідування для ознайомлення документів (їх копій), пояснень, доступу до всіх видів приміщень, організації робочого місця, внесена в межах повноважень.
За новим Порядком, перевірка як юридичних осіб, так і фізичних осіб-підприємців може тривати до 10 робочих днів, після чого складається акт, а у разі виявлення порушень - припис з указанням терміну виконання. При невиконанні припису складається протокол про адміністративне правопорушення та Постанова про накладення штрафу.
Згідно з п.28 Порядку у разі виконання припису в установлений у ньому строк штрафні санкції на роботодавця не накладатимуться. Якщо органом контролю буде виявлено факт використання праці неоформлених працівників, то відповідно до п.29 Порядку, заходи щодо притягнення роботодавця та його посадових осіб до відповідальності вживатимуться одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявленого порушення в подальшому (штраф за одного неоформленого працівника дорівнює тридцяти мінімальним заробітним платам).
Накладені штрафи мають бути сплачені протягом одного місяця з дня прийняття Постанови про накладення штрафу, про що суб’єкт господарювання або роботодавець повинен повідомити уповноваженій посадовій особі, якою була складена відповідна постанова.
За додатковою інформацією щодо правильного застосування трудового законодавства можна звернутись до фінансового відділу виконавчого комітету Гребінківської міської ради за адресою: м.Гребінка, вул.Ярослава Мудрого, 2, або за телефоном (05359) 21464.
Гребінківська міська рада