В рамках реалізація державної програми в області здійснюються заходи із професійної адаптації для ветеранів війни та членів їх сімей, спрямовані на здобуття, відновлення та вдосконалення професійних знань, навичок і умінь.
Заходи із професійної адаптації здійснюються відповідно до Порядку та умов, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 р. № 432 (зі змінами).
Організовується і здійснюється професійна адаптація безкоштовно за рахунок коштів державного бюджету.
Професійна адаптація здійснюється шляхом:
підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за робітничою професією, у тому числі підвищення кваліфікації за освітніми програмами/робочими освітніми програмами;
отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, підвищення кваліфікації, проходження спеціалізації, у тому числі із скороченим строком навчання;
отримання другого (магістерського) рівня вищої освіти на основі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. При цьому вартість такого навчання не повинна перевищувати п’ятнадцятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент вступу до закладу освіти.
Послугами із професійної адаптації забезпечуються:
особи, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни та члени їх сімей;
особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та члени їх сімей;
- члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;
члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
Прийом заяв від вищезазначених категорій громадян для отримання послуг з професійної адаптації здійснюється структурними підрозділами, на які покладені функції з питань ветеранської політики райвійькадміністрацій, виконавчих органів районних, районних у містах рад за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування).
Професійне навчання осіб здійснюється за очною (денною, вечірньою), заочною, дистанційною, екстернатною, індивідуальною (на робочому місці (на виробництві), дуальною формами здобуття освіти або шляхом їх поєднання, а також за індивідуальними навчальними планами.
Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами особи отримують відповідний документ про освіту, за результатами підвищення кваліфікації - документ про підвищення кваліфікації.