Незабаром жнива. Щоб захистити вирощений урожай від пожеж, треба завчасно намітити запобіжні заходи, підготувати все необхідне для гасіння вогню якщо він виникає.
Кожному учаснику збиральної кампанії належить добре знати правила поведінки в полі з точки зору пожежної безпеки, необачність чи легковажність механізатора або шофера, непідготовленість техніки можуть звести нанівець працю багатьох людей, завдати збитків господарству. Кинутий недопалок цигарки чи непогашений сірник, іскринка що вилетіла з вихлопної труби машини можуть стати причиною виникнення вогню.
Вже зараз керівники господарств повинні призначити конкретних осіб, що мають відповідати за протипожежну підготовку збиральних агрегатів, організацію вивчення пожежно-технічного мінімуму, проведення інструктажів про дотримання правил пожежної безпеки на полях. Повинен бути схематичний план захисту врожаю із зазначенням смуги прокосів, обкосів, місць розміщення зерно токів, польових таборів, скиртування грубих кормів, маршрутів об’їждчиків, місць встановлення дорожніх знаків і попереджувальних написів, місць розміщення тракторів з плугами тощо. Слід перекрити тимчасові шляхи і стежки.
Інструктаж про техніку безпеки на жнивному полі повинні пройти всі учасники хлібозбирання: бригадири, агрономи, механіки, завідуючі зерно токами, комбайнери та їх помічники, робітники, службовці, трактористи і шофери, скиртувальники та інші особи яки залучатимуться до роботи. Район електричних мереж повинен подбати про належну пожежну безпеку в місцях розташування ліній електропередач посеред хлібних масивів, справність і міцність опор, наявність контактних з’єднань та інше.